Eesti uudised

VÕRDÕIGUSLIKKUSE TOETAMISEL KRIIPS PEAL? Sotsiaalminister Tanel Kiik: käimasolevate projektide rahastamine peab jätkuma (3)

Kristiina Tilk, 13. juuli 2020, 18:39
Sotsiaalminister Tanel KiikFoto: Robin Roots
Kas riik võtab tõesti raha ära projektidelt, mis peaksid Eestit viima võrdõiguslikuma ühiskonna poole? „Kui rahandusministeerium peab vajalikuks osa sotsiaalministeeriumi strateegiliste partnerite rahastamise katteallikaid muuta, siis tuleb vajaminev summa eelnevalt eraldada valitsuse reservist ja ette näha ka 2021. aasta riigieelarves,“ leiab sotsiaalminister Tanel Kiik. 

Rahandusministeerium ei pea õigeks, et sotsiaalministeerium kasutab endiselt hasartmängumaksust laekunud eelarvevahendeid ebaõigel sihtotstarbel, mistõttu peatati riigi tugiteenuste (RTK) kaudu võrdsete võimaluste ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise valdkonda kuuluvate projektide rahastamine hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt. Sellest tulenevalt tuleb RTK-l peatada toetuste väljamaksed Eesti Naisteühenduse Ümarlaua projektile „Koos võrdõiguslikuma ühiskonna poole“, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) projektile „ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust“ ja Eesti Inimõiguste Keskuse projektile „Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas“.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee