Eesti uudised

Hollandlase hämming Eestis: „Põrandatel olevad kleebised meenutavad aega, mil pidi hoidma 2 + 2 reeglit, kuid seda küll keegi enam ei tee.“ 

Toimetas Madleen Vapper, 13. juuli 2020, 12:40
Foto: Martin Ahven
Hollandi mees Sander van Hoorn kirjeldab hiljutist visiiti Eestisse: "Mees, kellega ma intervjuud tegema hakkan, läheneb mulle väljasirutatud käega. Keeldun käest, mõlemal on ebamugav. Selgitan, et Hollandis ja Belgias me veel kätt ei anna."

Sander kirjutab, et kuna koroonameetmed on kogu Euroopa Liidus järk-järgult leevenenud (ja mõnes piirkonnas ka taas kasutusele võetud), näeme, kuidas inimeste harjumuspärased käitumisviisid tagasi tulevad. Või mitte. See ütleb tema hinnangul nii mõndagi Hollandi kohta, kus nakkusi enam peaaegu pole, vahendab NOS.

Sander leiab, et Eesti võitlus koroonaviirusega on olnud edukas seetõttu, et Eestis toimus vaid üks suur sündmus, mis haiguse sisse tõi – võrkpalliturniir Saaremaal. Mees lisab, et grupp Tartu üliõpilasi väitis talle, et pole liikumispiiranguid kunagi eriti tõsiselt võtnud – see olla pigem Saaremaa ja pealinna probleem. Peale vestlust surusid ka tudengid Sandrile käe pihku.

"Põrandatel olevad kleebised meenutavad aega, mil pidi hoidma 2 + 2 reeglit, kuid seda küll keegi enam ei tee," kommenteerib Sander kaubanduskeskuseid ja muid avalikke asutusi külastades. Belgias elav hollandlane on imestunud ka selle üle, kui vähesed inimesed kaitsemaski kannavad. Belgias on see tava!

Sander jääb seisukohale, et ju tuleb eestlaste koroonaleebus sellest, et olukord meie riigis ei olnud nii tõsine kui mujal. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee