Eesti uudised

Ootamatult suri Skype'i kaasasutaja Toivo Annus 

Ohtuleht.ee , 13. juuli 2020 12:33
Toivo AnnusFoto: Ambient Sound Investments
„Annan teile sügava kurbusega teada, et eelmisel nädalavahetusel, 12. juulil suri ootamatu haiguse tagajärjel 48aastasena armastatud abikaasa, isa ning ettevõtja ja investor, sealhulgas Skype’i asutajainsener Toivo Annus,“ teatas mehe lesk Katja Annus esmaspäeval pressiteate vahendusel.

Toivo Annus lõi koos Jaan Tallinna, Ahti Heinla ja Priit Kasesaluga 2003. aastal suhtlusplatvormi Skype, mis müüdi hiljem oksjonifirmale eBay 2,6 miljardi dollari eest. Eestlasest insenerid teenisid müügist kokku üle 100 miljonit euro.

2010. aastal andis president Toomas Hendrik Ilves Toivo Annusele Skype’i loomises täidetud rolli eest Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Skype’i saamislugu pärineb sajandi algusest, kui kolm Eesti tarkvarainseneri, Tallinn, Heinla ja Kasesalu, palgati rootslase Niklas Zennströmi ja taanlase Janus Friisi poolt arendama meediaportaali Everyday.com. Projektijuhiks tõid põhjala ärimehed Annuse, keda kolleegid iseloomustasid kui väga otsekohese ütlemisega meest, kes oli samas suurepärane organisaator ja motivaator.

Sealt alanud kuue mehe koostööna sündiski esmalt failijagamisprogramm KaZaa (küll Annuse panuseta) ning seejärel Skype, mis juba 2005. aastal suure summa eest ameeriklastele maha müüdi. Annus oli neljast eestlasest esimene, kes pärast müüki käed Skype’ist päris puhtaks pühkis, kuid inseneride üheskoos loodud Ambient Sound Investments (ASI), mille esmane eesmärk oli hoida vähemusosalust Skype’is, töötab investeerimisfirmana praeguseni.

Ettevõtte varade maht oli mulluse seisuga 131 miljonit eurot ja firma teenis kolm miljonit eurot kasumit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee