Eesti uudised

SUUR KOROONAKAART: mitmel pool on nakatunuid jälle ohtlikult palju, end koroonavabaks pidanud Montenegro ägab viiruse käes (1)

Priit Pärnapuu, 13. juuli 2020 13:33
Musta ja punasega on riigid, kus viimase kahe nädalaga on koroonaviirusega nakatunuid 100 000 elaniku kohta sedavõrd palju, et tuleks jääda Eestisse sisenemisel kaheks nädalaks eneseisolatsiooni. Samuti soovitab välisministeerium vältida sellistesse riikidesse reisimist. Rohelisega on riigid, kust tööle või õppima tulijad pääseksid Eestisse ilma eneseisolatsioonita.Foto: Priit Pärnapuu
Nädalad mööduvad, kuid koroonaviirus kasvab maailmas jätkuvalt. Ka varem juba selges langustrendis olnud või lausa koroonavabaks tunnistatud riikides on haigestumine praktiliselt üleöö uuesti plahvatuslikult kasvanud ohtlike tasemeteni. Täpsemalt vaata riikide arenguid koroonarindel järgnevalt kaardilt ja graafikutelt.

Koroonaviiruse leviku mõõtmiseks on laialdaselt kasutusel nakkuskordaja ehk kui palju on riigis viimase kahe nädala jooksul olnud koroonaviirusega nakatumisi 100 000 elaniku kohta. Sellest näitajast sõltuvad ka näiteks reisipiirangud Eestisse ja reisisoovitused Eestist välja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.07.2020
Hollandlase hämming Eestis: „Põrandatel olevad kleebised meenutavad aega, mil pidi hoidma 2 + 2 reeglit, kuid seda küll keegi enam ei tee.“
13.07.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: ligi 13 miljonit nakatunut ja 571 000 surma. 10 miljonit last ei jätka kooliteed
08.05.2020
ÕHTULEHE SUUR DOKK | Kuidas mõjutab koroonaviirus Eestit ja meie inimesi?