Krimi

Täiendatud kell 15.54!

Lasnamäel kõndis mees relvataolise esemega ringi 

Ohtuleht.ee, 12. juuli 2020 15:54
Foto on illustratiivne.Foto: Robin Roots
Häirekeskus sai pühapäeval kella 11.45 paiku teate, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval liigub ringi mees, kes sihtis relvataolise esemega inimesi ning tulistas õhku.

Sündmusele reageerisid koheselt kõik piirkonna patrullid ning pidasid 50aastase joobetunnustega mehe sündmuskoha lähedal kinni. Selgus, et mehel oli kaasas stardipüstol ja nuga. Juhtunu käigus keegi vigastada ei saanud.

PPA Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre sõnas: „Politsei reageerib alati täie tõsiduse ja suurte jõududega sellistele sündmustele, kus kedagi sihitakse relvataolise esemega. Tegemist ei ole üksikjuhtumiga – kahjuks peavad mõned inimesed relvataolise esemega teiste sihtimist normaalseks. Sellise teoga aga hirmutatakse enda ümber olevaid inimesi. Samuti paneb sihtija ohtu iseennast, kuna politsei reageerib olukorrale nii nagu seisaksid nad vastamisi surmavat tulirelva omava kurjategijaga, olles valmis kasutama enda teenistusrelva ja erivahendeid.“

Kaubanduses vabalt kättesaadavad stardipüstolid ja õhkrelvad võivad olla äravahetamiseni sarnased päris tulirelvadega. „Hoidmaks ära selliseid sündmusi ja üldse soovi relvataoliste esemetega vehkida, võiksid need olla päris tulirelvadest selgesti eristatavad, näiteks üleni või osaliselt teist värvi“ lisas Tambre.

Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust avaliku korra raske rikkumise alusel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee