Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Indrek Saar.Foto: Aldo Luud
Ohtuleht.ee 12. juuli 2020 08:26
 „Ei salga, et arutelu pealkiri oli inspireeritud EKRE uue esimehe väljaütlemisest, et Eesti ei peaks pürgima Põhjamaaks,“ märkis sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar.

Sotsiaaldemokraatidel toimus 11. juulil Järvamaal Väätsal  suvine arutelupiknik, mille lõpetas arutelu „Kuidas ehitada usaldust ehk mis nendel Põhjamaadel viga on?“ Koroonakriisi mõjust demokraatia usaldusele Eestis, Põhjamaades ja mujal arutasid Soome pere- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru, sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar ja volikogu juht Eiki Nestor.

Saare sõnul jõuti arutelus tõdemuseni, et üks põhjus, miks Põhjamaades on jätkuvalt suur usaldus demokraatia vastu ja see pole erinevalt paljudest teistest riikidest vähenenud, on koostöö ja kompromisside otsimine. „Siin peitub ka üks vastus küsimusele, miks EKRE ei soovi näha Eestit Põhjamaana. Sest nende huvides on lõhestunud ja teistele vastanduv Eesti. Selles on üks peamiseid erinevusi sotsiaaldemokraatide ja EKRE vahel,“ võttis arutelu lühidalt kokku Indrek Saar.

 Arutelus peatuti ka sellel, et kriisi ajal on oluline ühiskonnas võimalikult laia kaasatuse ja konsensuse leidmine, mis võimaldab keerulise olukorraga paremini toime tulla. Põhjamaade jaoks on olnud oluline teadlaste kaasamine ning otsuste võimalikult põhjalik selgitamine, millest ka Eesti peaks eeskuju võtma.

 Sotsiaaldemokraatide arvamuspiknik toimus 11. juulil Väätsal. Päeva sisustasid erinevad arutelud, kus teiste seas räägiti nii tööpoliitikast, omavalitsuste õppetundidest kriisiga hakkamasaamisel, inimväärsest linnaruumist kui ka paljust muust. 

Kommentaarid  (4)

Rahapakk ämmakapis 13. juuli 2020 00:42
Eesti oleks Põhjamaa, kui oleksime arenenud riikidega võrdselt jõukas. Vaesuse on põhjustanudvälisärikad ja pangad, kelledele korruptiivsed poliitikud lõid siin maksuparadiisi. Ressursid müüdi maha ja riik ei saanud kasumitest osa..
Vikerlane 12. juuli 2020 14:07
Me ei ole poliitilises mõttes põhjamaad. Paratamatus. Vähemalt põhjamaad ei tunnista meid sellisena. Paraku oleme maailma jaoks endise N. Liidu määratluse järgi baltimaa. Ja mitte ainult. Võiksime lõpetada selle põhjamaade hulka kuulumise punnitamise ja pürgimise. Ja tegutseda lähtuvalt baltimaa identiteedist. Sõltumata poliitikast oleme geograafilises mõttes põhjamaa. Poliitikises mõttes EL idaprovints endine NL vabariik, kes suurtele riikidele hetkel veel poliitiliselt oluline.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS