Eesti uudised

Indrek Saar: Põhjamaadele vastandumine on Eestile kahjulik ja praeguses kriisis arulage (4)

Ohtuleht.ee, 12. juuli 2020 08:26
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Indrek Saar.Foto: Aldo Luud
 „Ei salga, et arutelu pealkiri oli inspireeritud EKRE uue esimehe väljaütlemisest, et Eesti ei peaks pürgima Põhjamaaks,“ märkis sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar.

Sotsiaaldemokraatidel toimus 11. juulil Järvamaal Väätsal  suvine arutelupiknik, mille lõpetas arutelu „Kuidas ehitada usaldust ehk mis nendel Põhjamaadel viga on?“ Koroonakriisi mõjust demokraatia usaldusele Eestis, Põhjamaades ja mujal arutasid Soome pere- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru, sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar ja volikogu juht Eiki Nestor.

Saare sõnul jõuti arutelus tõdemuseni, et üks põhjus, miks Põhjamaades on jätkuvalt suur usaldus demokraatia vastu ja see pole erinevalt paljudest teistest riikidest vähenenud, on koostöö ja kompromisside otsimine. „Siin peitub ka üks vastus küsimusele, miks EKRE ei soovi näha Eestit Põhjamaana. Sest nende huvides on lõhestunud ja teistele vastanduv Eesti. Selles on üks peamiseid erinevusi sotsiaaldemokraatide ja EKRE vahel,“ võttis arutelu lühidalt kokku Indrek Saar.

 Arutelus peatuti ka sellel, et kriisi ajal on oluline ühiskonnas võimalikult laia kaasatuse ja konsensuse leidmine, mis võimaldab keerulise olukorraga paremini toime tulla. Põhjamaade jaoks on olnud oluline teadlaste kaasamine ning otsuste võimalikult põhjalik selgitamine, millest ka Eesti peaks eeskuju võtma.

 Sotsiaaldemokraatide arvamuspiknik toimus 11. juulil Väätsal. Päeva sisustasid erinevad arutelud, kus teiste seas räägiti nii tööpoliitikast, omavalitsuste õppetundidest kriisiga hakkamasaamisel, inimväärsest linnaruumist kui ka paljust muust. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee