56aastase mehe kodust leiti suures koguses relvataolisi esemeid.Foto: PPA
Ohtuleht.ee 11. juuli 2020 18:05
Reedel kella 14.30 ajal teatati häirekeskusele, et Saku vallas sihtis mees väikese lapsega jalutanud naist relvataolise esemega. 

Sündmuskohale kihutanud kiirreageerijad pidasid kinni 56aastase mehe, kelle juurest leiti õhupüstol. Kinnipidamisel selgus, et mehe kodus võib olla veel teadmata päritolu relvi, mistõttu otsiti mehe kodu läbi. Politseinikud leidsidki majapidamisest hulga püstoleid, automaate ja vintpüsse. Leitud relvad saadeti ekspertiisi, et selgitada, mis relvadega on tegu. Relvaluba mehel ei ole. Laupäeval võttis kohus mehe vahi alla. 

„Kui kedagi sihitakse relvataolise esemega, reageerib politsei alati täie tõsiduse ja suurte jõududega. Poodides vabalt kättesaadavad stardipüstolid ja õhkrelvad võivad olla äravahetamiseni sarnased tulirelvadega ning kahjuks peavad mõned inimesed nendega vehkimist normaalseks. Sellise käitumisega hirmutatakse aga teisi ja pannakse ennastki ohtu. Politseinikud reageerivad sellistele olukordadele nii, nagu seisaksid nad vastamisi surmavat tulirelva hoidva kurjategijaga ning on valmis kasutama oma teenistusrelva ja erivahendeid,“ sõnas Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre.

Tema hinnangul võiks relvataolised esemed olla päris tulirelvadest selgelt eristatavad, näiteks üleni või osaliselt teist värvi.  

Ringkonnaprokurör Deniss Medvedevi sõnul selgitatakse juhtunu asjaolusid kriminaalmenetluse käigus. „Esialgsetel andmetel oli mehe valduses muu seas ka tsiviilkäibes keelatud relvi. Prokuratuur taotles laupäeval kohtult kahtlustatava vahistamist, sest meie hinnangul võib mees vabaduses viibides toime panna uusi kuritegusid. Kohus nõustus ning mees võeti eeluurimise ajaks vahi alla. Kriminaalmenetlust alustati karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad avaliku korra rasket rikkumist ning tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist,“ sõnas prokurör. 

Kommentaarid  (3)

Juhanes 11. juuli 2020 19:00
Pealkiri -"Kohus võttis vahi alla mehe, kelle kodust leiti suures koguses relvataolisi esemeid"- on solvav ja ahistav. Peab ütlema "Kohtu taoline riigiorgan võttis vahi alla mehe taolise olendi, kelle kodu taolisest elamisest leiti suures koguses relvataolisi esemeid".
Targataoline 11. juuli 2020 20:34
Kui parditaoline lind on part, siis ta ongi part!
Ettevaatlikus bürokraatias ongi kõik asjad 'taolised' :( 12. juuli 2020 07:03
Alates juustust, lõpetades rongi ja pommiga. Kaheldakse ja ei julgeta nimetust välja öelda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS