Eesti uudised

Tallinna Kiirabi saab uue tugikeskuse ja autod 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 10. juuli 2020, 08:16
Kiirabiauto TallinnasFoto: Tiina Kõrtsini
Tallinna Kiirabi avabreedel uue tugikeskuse Põhja-Tallinnas aadressil Manufaktuuri 5. Koos uue tugikeskuse avamisega saabuvad Tallinna Kiirabile kaheksa uut kiirabiautot, kus esmakordselt on Tallinnas kasutusel kiirabi telemeditsiini võimekus.

Kiirabi uues tugikeskuses hakkab tööle kuni 16 ööpäevaringselt töötavat inimest. Tugikeskuses on planeeritud ruum ka lisaüksustele, mis võimaldab rakendada täiendavat ressurssi koormuse ootamatu suurenemise korral. Tallinna linn toetas tugikeskuse kiirabi vajadusetele vastavaks renoveerimist 50 000 euroga.

Uued kiirabiautod on ette nähtud raskes ja üliraskes seisundis patsientide raviks. Ehk kiirabiauto on sisuliselt ratastel intensiivravi palat. Uuendusena on Tallinna Kiirabil sellest suvest alates telemeditsiini võimekus, mis võimaldab kiirabi õebrigaadil saada kriitilises seisundis patsiendi osas eriarsti konsultatsiooni otse sündmuskohal.

Tallinna Kiirabi ligi 500 arsti, õde ja parameedikut töötavad ööpäevaringselt kolmes vahetuses kokku kaheksas tugikeskuses. Tallinna Kiirabi on Tallinna sotsiaal- ja tervishoiumeti hallatav asutus, mis on riigi suurima patsientuuriga kiirabi ettevõte, teenindades aastas ligi 100 000 väljakutset.

Samal teemal

2. mai 2020, 08:58
Kiirabi pidi mehe elustamiseks ronima maja pooleliolevale katusele
13. aprill 2020, 18:58
Kiirabiarst: vaatamata liikumispiirangule pole traumad ega alkohol inimestest mööda läinud
9. aprill 2020, 07:04
Kiirabi kutsuti kooli: töötajal jäi süda seisma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee