Juhtkiri

Juhtkiri | Suur tükk ajab suu lõhki? 

ohtuleht.ee, 9. juuli 2020 21:07
Mida saab 6550 euro eest? Natuke juurde makstes võiks koroonakriisi tõttu reisinälga jäänud eestlane selle raha eest koos kaaslasega novembris kümneks päevaks Jaapanisse põrutada. Kes nii kaugele reisida veel ei julge, võiks veeta sügisel üheksa päeva Euroopa kalleima linna Genfi viietärni luksushotellis – paarsada eurot jääks ülegi. Kuidas aga kõlaks kolm ööd kahele heas korras korteris kaunis ja koduses Ülenurmes? Jah, te lugesite õigesti!

Et pakutud hind kehtib üksnes septembri nädalavahetusel, mil Lõuna-Eestis toimub Rally Estonia ja nõudlus majutuskohtade järele ongi enneolematult kõrge, ei vähenda see imestust, mida selliste hindade nägemine rallisõprades tekitab. Nii on ulmeliste hindadega öömaja pakkujad õigustatult sattunud põhjanaabrite ajakirjanduse ja sotsiaalmeedia kommentaatorite huviorbiiti.

Teisalt tahaks vaevalt keegi meist elada riigis, kus majutusturult saadav maksimaalne võimalik kasum oleks kellegi teise poolt ette määratud. Peaminister Jüri Ratasel on õigus, kui ta ütleb, et turumajandusliku loogika toimimine on omaette väärtus. Majutuse otsija – tänuväärselt on otsing olemas ka Rally Estonia korraldajate kodulehel – leiabki sügavamale kaevudes sobiliku öömaja igale hinnaklassile. Näiteks koha, kuhu väsinud rallisõber võiks ööks telgi püsti panna, võib leida tõepoolest võileivahinna eest.

Milline on mõistlik hinnapoliitika, mida ootavad ka Rally Estonia korraldajad kodumajutuse pakkujatelt, ongi suhteline, ent on olukordi, mida ei peaks ükski klient vaikides taluma: näiteks juba kinnitatud broneeringu tühistamist, et sama pakkumine kõrgema hinnaga uuesti avaldada. Kõrgete majutushindade ümber puhkenud diskussioon aitab rallisõpru õnneks hoiatada ka selliste õnneotsijate eest.

Samal teemal

10.07.2020
PÕRR-PÕRR JA RAHA TULEB?! Ralli ajas eestlased ahneks: nädalavahetus korteris – 4000 eurot, majas 8000 eurot!