Maailm

ÜLIKOOLIDE VASTUHAKK: Harvard ja MIT läksid riigi vastu kohtusse 

Kert Kõiv, 9. juuli 2020 13:27
Foto: Scanpix
USA immigratsiooniameti otsus veebiõppel olevad välistudengid kodumaale tagasi saata on paljude arust hooletu ja ennatlik. Kaks USA ülikooli on otsuse üle ka riigi vastu hagi esitanud.

6. juulil teatas USA immigratsiooniamet pressiteates, et keelab uuest õppeaastast välistudengite sisenemise riiki ning saadab kodumaale tagasi sealolevad välistudengid, kelle õppekavas pole kontaktõpet. Vastne otsus mõjutab umbes miljonit tudengit, kes iga-aastaselt riiki õppima tulevad, kirjutas USA Today.

Samal teemal

Harvardi Ülikool ja Massachusettsi Tehnoloogiainstituut (MIT) esitasid 8. juulil Bostoni ringkonnakohtusse Trumpi administratsiooni vastu hagi, et otsus ümber lükata. Hagi kohaselt mõjutab otsus Harvardi 23 000 tudengist umbes 5000 ning MIT-i 11 500 tudengist peaaegu 4000 inimest.

Kõrgkoolide sõnul ei saa tuhanded tudengid juba nädalate pärast algavaks kooliaastaks kontaktõppega õppekavadele ümber registreeruda ning see jätaks nad ilma hariduse saamise võimalikkusest USA-s. Ka immigratsiooniameti väide, et kontaktõppele minnakse üle riiki jäämise eesmärgil ei ole koolide jaoks oluline. Ülikoolid leiavad, et tudengite tagasisaatmine on kohati võimatu, väga raske või kulukas ning mõnikord lausa ohtlik.

Välistudengid ei ole ainult tippkoolidele kasulikud. Lisaks kultuuri mitmekesisusse panustamisele maksavad välistudengit kõrgemat õppemaksu kui kohalikud tudengid. Juba enne immigratsiooniameti otsust hinnati majanduslikku kahju sisseastumise languselt vähemalt 3 miljardi dollari suurusjärku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee