MIKS EI REKLAAMITA LAENAMIST? Tänavapilt, meedia ja veeb kubiseb Hoiu-laenuühistu ERIAL reklaamidest, mis lubavad hoiustele 12% intressi. Aga kas keegi on näinud, et ERIAL reklaamiks laenuvõimalusi? Õhtulehe artiklist selgub, et ERIALi ja mitme teise hoiu-laenuühistu jaoks polegi tavakodanikest laenuvõtjate leidmine oluline, hoiustajatel kogutud raha läheb VÄGA suures ulatuses ühistu asutajate ja juhtide teistesse projektidesse.Foto: Merilin Ulm
Priit Pärnapuu, Dannar Leitmaa, Martin Šmutov 15. juuli 2020 21:00
Tähtajalise hoiuse eest intress üle kümne protsendi. See on võrreldes pankade pakutavaga muinasjutuliselt tulus investeerimisvõimalus. Ometi pole kõik kuld, mis hiilgab – Õhtulehe uurimus leidis mitu hoiu-laenuühistut, mis laenavad raha edasi valdavalt üksnes juhtidega seotud ettevõtetele. See jätab kõigi hoiustajate raha potentsiaalselt suurde kõrbemisohtu.

Seaduse järgi tohib ühele hoiu-laenuühistu liikmele anda laenu kuni 20 protsenti ühistu omakapitalist. Selline piirang kehtib, et ühistud ei paneks endale usaldatud vara liiga hoogsalt ühele kaardile. Kui suur hulk raha usaldataks ühele projektile ja see peaks kõrbema, siis võib tulemus olla ühistule tappev.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99