Maailm

Uuendatud kl 19.20

Jaapani üleujutuste tõttu on surnud ligi 60 inimest 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Greete Kõrvits, 8. juuli 2020 19:20
Kohalik elanik kontrollimas oma majapidamist, 8. juuli 2020Foto: EPA/Scanpix
Jaapan on hädas tihedate vihmasadude ja nendest tulenevate uputustega. Praeguseks on elu kaotanud vähemalt 58 inimest.

The Guardian kirjutab, et paduvihmad põhjustasid esimesed üleujutused Jaapani lõunaosas ja liiguvad nüüd kirdesse. Üle kallaste kerkivad jõed ja mudavaringud on hävitanud lugematul arvul teid ja majapidamisi.

Hetkega kaelani vees

Vihmahood peaksid lähipäevil küll järele andma, ent varingute ja uputuste oht püsib endiselt. Läbivettinud maal võib pärast nii võimsat vihmavalangut isegi kerge vihm mudalaviinid uuesti liikuma panna. Saarel on palutud kodudest evakueeruda enam kui kolmel miljonil inimesel. Samas on tegu vaid soovitusega ja seega pole täpselt teada, kui paljud tegelikult selle järgi toimisid.

Üks naine kirjeldas Jaapani rahvusringhäälingule NHK, kuidas ta hakkas kodust jalgsi põgenema ning mattus vaid mõne minuti jooksul sõna otseses mõttes kaelani vette. Tal õnnestus elektripostist kinni haarata, vastasel juhul oleks tulvavesi ta endaga kaasa viinud.

Kyushule on saadetud abijõudusid kogu riigist – sõjaväe, politsei ja teiste päästetöötajate kujul. Paduvihmad ja mudavaringudki on päästeoperatsioone raskendanud. Fukuoka prefektuur jagas videot sõduritest, kes veavad enda järel tulvavetest eemale paati, milles istub ema kahekuuse imikuga. Järgmises paadis oli kari hirmunud lapsi, päästevestid seljas.

Päästjad veavad Fukuokas inimesi paatidega. Foto: Reuters/Scanpix

Jaapanit ohustavad igal suvel hooajalised paduvihmad. 2018. aastal nõudsid need Hiroshimas rohkem kui 200 inimelu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee