Eesti uudised

TASA JA TARGU: Euroopa suurim bussifirma FlixBus hakkab Eestist sõitma esialgu kord päevas ja vaid Tallinnast-Pärnust 

Viljar Voog, 8. juuli 2020, 13:32
FlixBusi Balti riikide kujundusi kandvad bussid.Foto: Andrius Laucius / FlixBus
Aasta algul sai kokku 32 riigis opereeriv Flixbusi ettevõte majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt loa sõita Tallinnast Berliini, Prahasse ja Varssavi. Pärast koroonaaega pistetakse varbad siinsel turul vette vaid Lätit ja Leedut läbival Varssavi liinil.

FlixBusi digitaalsel pressiüritusel tutvustati Baltikumi ajakirjanikele viit liini, millel bussifirma opereerima hakkab: Riiast läbi Vilniuse Varssavisse, Riiast läbi Kaunase Varssavisse, Kaunasest Varssavisse, Vilniusest läbi Varssavi Berliini ning Tallinnast läbi Riia ja Kaunase Varssavisse. Eesti ja Poola pealinnade vahel tehakse veel peatused Pärnus, Riia lennujaamas, Jelgavas, Šiauliais, Suwalkis, Augustowis ja Lomžas.

16. juulist alustav bussiliin väljub Tallinnast esialgu korra päevas: 14.40 Tallinna sadama D-terminali eest. Varssavisse jõuab buss järgmisel hommikul kell seitse. Vastupidine liin stardib Poolast kella kuue paiku õhtul, korjab Riiast peale hommikustelt lendudelt tulnud inimesed ja on Tallinnas keskpäevaks.

Esialgsed liinid Baltikumis.Foto: FlixBus

Samal teemal

„Üldiselt meie laienemisplaan Balti riikidesse oli palju suurem, aga… Hetkel peame asju võtma samm korraga. Praegu paneme kõik liinid tööle ühe väljumisega päevas,“ rääkis FlixBusi tegevjuht Poolas, Ukrainas ja Baltikumis Michał Leman koroonakriisi mõjudest reisitööstusele. „Kui näeme, et reisijanumbrid kasvavad, kaalume valiku laiendamist. Need plaanid on olemas, aga ootame ja vaatame. Nii oleme käitunud kõikjal: ka Poolas alustasime pärast kriisi möödumist esmalt viiel liinil opereerimist ja vaikselt lisasime väljumisi.“

Esialgu pole FlixBusil plaane Eestist lisada täiendavaid sihtpunkte, näiteks Tartut.

„Hetkel oleme keskendunud neile linnadele (Tallinn ja Pärnu – V. V.), aga vaatame, kuidas asjad arenevad,“ nentis Leman „Üldiselt peaks siingi võrgustik laienema, nagu meil kõikjal. Ma ei näe põhjust, miks me ei võiks lisada rohkem sihtlinnu, aga kõige tähtsam on selle jaoks tulevikus – see puudutab tervet Baltikumi ja teisigi riike – turu vabaks lubamine. Kohe, kui tekib võimalus korraldada ka riigisiseseid vedusid, on meie jaoks palju lihtsam liine avada.“

Flixbusi nimel hakkab Baltikumis sõitjaid vedama Leedu firma Ollex tuttuute 51 reisijat mahutavate Mercedes-Benz bussidega. Esialgu tuleb bussis kanda maski ja järgida muid hügieeninõudeid.

Kuni oktoobri keskpaigani müüakse liinidele Baltikumis-Poolas valitud kogus pileteid viie euro eest. Leman lubab, et hoolikalt oma reisi planeerides saab ka tulevikus sama madala hinnaga pileteid osta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee