Foto: Andres Putting
Krimi
8. juuli 2020 12:36

RATSA RIKKAKS: Soome pätid varastavad Eesti pangaautomaatide kaudu sadu tuhandeid eurosid (1)

Soome politsei annab teada petuskeemist, mille kaudu on üle lahe inimestelt välja petetud juba üle 200 000 euro. Ainuüksi viimasel nädalavahetusel tegid Soome kriminaalid Eestis sularahaks ligi 20 000 varastatud eurot!

Juba kolm korda edukaks osutunud petuskeem on lihtne: Soome elanike mobiiltelefonidele laekub SMS teatega, et inimesele on saabunud postipakk. Selle kätte saamiseks tuleb minna veebiaadressidele www.smartpostkoodi.net või www.smartpostseuranta.com ja logida sisse lehele, mis näib olevat internetipank.

Tegu on aga inimeste pangaandmete õngitsemisega ja sedasi varastatud info põhjal võetakse ohvrite nimel kiirlaene. Nõnda saadud rahasummad kantakse kiiresti üle päti pangakontole ja seejärel võtavad nende abilised raha Eestis asuvast pangaautomaadis sularahana välja.

„Pettus on professionaalselt läbi viidud. Veebileht on korraga üleval olnud vaid ühe nädalavahetuse, mille ajal saadeti välja ohtralt sõnumeid. Raha võeti välja tankistide abiga kohe samal nädalavahetusel,“ sõnas Helsingi politsei kõneisik Jukkapekka Risu pressiteate vahendusel.

Ainuüksi möödunud nädalavahetusel langes petuskeemi ohvriks üle 30 inimese ja pätid teenisid üle 19 000 euro. Kogukahju ületab hinnanguliselt juba 200 000 eurot.

Pettuse ohvri õnge tõmmanud tekstisõnum. Foto: Soome politsei