Eesti uudised

Hüvasti, linnasüda! Tallinna Televisioon ja linnalehed kolivad Balti jaama lähedusse 

Toimetas Viljar Voog, 8. juuli 2020 10:58
Linnapea Mihhail Kõlvart TTV-le intervjuud andmas.Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinna meediaimpeeriumi hakatakse edaspidi haldama Balti jaamast. Pealinn rendib Tallinna Televisiooni (TTV) ja munitsipaalajalehtede välja andmiseks büroopinda Toompuiesteel paikneva Shnelli ärimaja kuuendal korrusel ja tasub selle eest igakuiselt üle 19 000 euro.

TTV koduks oli pikaaegselt Solarise keskus, kuid linnapea Mihhail Kõlvart teatas möödunud sügisel telekanali kui sellise sulgemisest ning kulude kokku hoidmiseks on edaspidi munitsipaalsaadetele ostetud eetriaega erameedialt.

Samal teemal

Tallinna välja antavad ajalehed on senini tegutsenud Vabaduse väljakul asuvas kontorihoones, kohvik Moskva majas.

„Kuna praegu eraldiseisvad ajalehetoimetused liidetakse üheks ning lisanduvad lõpetatava Sihtasutuse Tallinna Televisioon funktsioonid, siis on vajadus suuremate bürooruumide järele. Vabaduse väljak 10 hoones puuduvad ka tingimused stuudiote loomiseks. Samuti puudub seal nõupidamiseruum ning võimalused toimetuse pinna laiendamiseks,“ seisab linna otsuses kolida oma munitsipaalmeedia Shnelli ärimajja.

„Toompuiestee 35 asuval üüripinnal on valmidus luua kuni 60 töökohta, linna saadete tootmiseks vajalikud stuudiod ja tehnilised ruumid ning ajalehetoimetustes seni puuduvad nõupidamisruumid. Üüritavast pinnast on bürooruumide ja stuudiote kasutuses 1220,5 m² ning laopinnana saab kasutada 85,8 m². Üüripinnal on stuudiote loomiseks vajaliku kõrgusega laed (3,1 m). Bürooruumid on avarad, piisava loomuliku valgusega ning ventilatsioon ja jahutus on heas korras. Üüripinna üürimisega kaasneb õigus 12 parkimiskohale,“ lisatakse.

Viieks aastaks sõlmitud leping läheb Tallinnale maksma 13,7 eurot kuus ruutmeetri kohta, lisaks 1,6 eurot igalt ruutmeetrilt halduskuludeks – puhta üürikuluna seega kuus üle 19 000 euro, millele lisanduvad veel kommunaalmaksed ja turvateenus.

Võrdluseks: 2010. aastal Solarisega sõlmitud lepingus oli TTV üürihinnaks üle 23 euro ruutmeetri kohta, mida linna revisjonikomisjon pidas kaubanduskeskuse nuumamiseks.

Tegu pole esimese korraga, mil Shnelli ärimajast meediat üllitatakse: kunagi asus seal uudisteagentuuri BNS kontor.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee