Eesti uudised

EKRE uueks erakonna esimeheks valiti Martin Helme

TEATEPULK ISALT POJALE: EKRE pole monarhia ega pereettevõte! 

Henry Linnard, 6. juuli 2020 05:06
EI KAO: „Nagu Martin kõnes ütles, siis kahemehe tagatuba ei kao kuskile. Temast saab vedav hobune ja minust prii passi hobune, aga ma jään tema kõrvale ja aseesimehena ikkagi erakonna teravikku,“ ütleb Mart Helme.Foto: Teet Malsroos
„Lihtsalt öeldes, tõenäoliselt ei oleks see väga edukas olnud. Ükski poliitik ei taha minna kaotama,“ selgitab EKRE uueks esimeheks valitud Martin Helme, miks ei avaldanud ükski erakonna liige soovi temaga esimehe ametikohale konkureerida. Teatepulga üle andnud Mart Helme nõustub. „Ma ei näe praegu kedagi, kes oleks erakonna juhtimiseks sedavõrd küps kui Martin. Tuleb aeg, kus inimesed kasvavad ja küpseb hulk inimesi, kellest on tulevikus võimalik leida erakonna juhte, aga täna ei ole veel see moment,“ sõnab ta uue esimehe, poja kiituseks.

Mart Helme pidas laupäeval taandumise puhul EKRE kongressile kõne, kus selgitas, et tema taandumise taga pole ei rahulolematust ega intriige, vaid edukaks soorituseks tulevatel valimistel vajab erakond käiguvahetust. Suur töö on veel ees: „Liberaalid on Eesti lõhestanud!“ kostis vana Helme kõlav hääl üle saali, kui ta samal ajal vastu kõnepulti virutas ja sellega seisva ovatsiooni teenis. Sellist kõnemehelikkust uuel esimehel ei ole ja seda tunnistab ta isegi. „Kui Mart pidas kõne peast, siis mina lugesin maha,“ sõnab Martin Helme. „Jaa, Martiniga võrreldes võin olla karismaatiline ja innustav kõnemees ja liider, aga aeg valitsuses on näidanud, et majandusküsimustes ja teatud administratiivses võimekuses on Martin minust suuremaks kasvanud,“ selgitab Mart Helme, miks on aeg pojal juhtimine üle võtta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.07.2020
Yana Toom Helmele: on aeg minna puhkama
04.07.2020
INTERVJUU | Erakonna juhi ametikohalt taandunud Mart Helme: Martin on isast suuremaks kasvanud
04.07.2020
INTERVJUU | EKRE uus juht Martin Helme: Mart leiutas käigult, mina töötan süstemaatilisemalt
04.07.2020
EKRE Kongressi poliitiline avaldus: Eesti vajab rahvusliku majanduse taassündi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee