Viies veerandaeg | Õhtulehe raadio

„VIIES VEERANDAEG“ | VIDEO | Jõesaar: lõin USAs mingil moel läbi korvpallis, kuid mitte õpingutes. See on mu elu suurim kahetsus 

Ohtuleht.ee, 3. juuli 2020 12:16
Korvpallisaates „Viies veerandaeg“ käis saatejuhil Andres Sõbral külas 26aastane Eesti koondislane Janari Jõesaar, kes liitub tänavu Hispaania kõrgliigaklubi Manresaga.

Jõesaar meenutas, et jalgpalli ja võrkpalli juurest jõudis korvpallisaali Kobe Bryanti tõttu. „Tema oli niiöelda iidol,“ meenutab ta varalahkunud legendi. Noorena jõudiski Jõesaar oma eeskuju kodumaale ehk Ameerika Ühendriikidesse.

Andres Sõber ja Janari Jõesaar. Foto: Stanislav Moshkov

Samal teemal

Miks ei tulnud USA ülikoolides ikkagi kõvemat läbilööki, uurib Sõber. „Arvan, et lõin mingil moel läbi korvpallis, kuid mitte õpingutes. Keskendusin liiga palju korvpallile. Tagantjärele tarkus on see, et pidanuks ikka kooli ära lõpetama. Korvpalli koha pealt sain tegelikult hästi hakkama, kuid õpingute osas kahetsen, et ma ei keskendunud piisavalt palju. See on mu elu suurim kahetsus,“ pajatab Jõesaar.

Miks põlesid maha sillad Rapla korvpalliklubiga? Kuidas sattus Jõesaar Sõbra käe alla Rakvere Tarvasse? Sõber võrdleb Jõesaare võimeid legendaarse Jaak Salumetsaga, kuid uurib, kas nooremal mehel jääb puudu tahtmisest?

Läbi lahatakse ka aastad Tartus, Kalev/Cramos, Tenerifel ja koondises. Hüva kuulamist!

Janari Jõesaar,. Foto: Tiit Tamme

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee