Eesti uudised

FOTO | President Kersti Kaljulaid sai vikerkaarekangelase märgi 

Toimetas Triinu Laan, 2. juuli 2020 17:43
Foto: Presidendi kantselei
President Kersti Kaljulaid kohtus neljapäeval LGBT Eesti ühingu tegevjuhi Kristel Rannaääre ja jurist Aili Kalaga.

"Mulle anti üle ka ühingu vikerkaarekangelase märk ja seda vastu võttes mõtlesin, et tänapäeval ei ole ühtegi põhjust teistsugust peljata. Ometi võitlevad paljud Eesti inimesed iga päev justkui ürgse võõravaenu ja sallimatusega. Ent asjad on muutumas ka siin. Mida rohkem me teame ja end turvalisemalt tunneme, seda loomulikumalt võtame, et oleme erinevad ja igaüks meist on eriline. Püüdlus õnneliku elu poole on ju kõigil ühine," kommenteeris Kaljulaid. 

Eesti LGBT Ühing pärjas kümme Eesti inimest vikerkaarekangelase tiitliga.  Need on inimesed, kes on sõnades ja tegudes LGBT+ kogukonna elu edendanud ja kogukonna eest seisnud.

Auhind anti välja kümnes kategoorias ning kangelasteks tituleeriti Annika Laats toetuse ja teavituse eest, Eesti Inimõiguste Keskus juriidilise abi ja teavitustöö eest, Jan Kuusemets, kes avalikult rääkis koolikiusamisest, Kait Sinisalu vaimse tervise spetsialistina, Keio Soomelt kultuuritegelase ja rahva lemmikuna, Punch Drinks inimõigusi toetava ettevõttena, Tartu noorsootöötajad, kes noortele korraldatud ürituse tõttu seisid silmitsi vaenu ja ähvardustega, Uku Lember LGBT+ ajaloo ülikoolikursuse eest ning president Kersti Kaljulaid põhimõttekindluse eest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee