Arne MikkFoto: Robin Roots
Eesti uudised
2. juuli 2020 15:32

Arne Mikk lahkub rahvusooper Estonia nõukogu esimehe kohalt: „Jään huviga ootama tõe ja õiguse selgumist selles tõejärgses ajas.“ (2)

Pärast neljapäeval toimunud rahvusooper Estonia nõukogu erakorralist koosolekut, kus arutati peadirektor Aivar Mäele tehtud ahistamissüüdistusi, teatas nõukogu esimees Aarne Mikk kohalt taandumisest. Nõukogu valis ühehäälselt uueks esimeheks Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia rektori, professor Ivari Ilja. Koosoleku lõppedes esitas Arne Mikk kultuuriministrile palve arvata ta välja nõukogu liikmete hulgast.

Arne Miku avaldus saadeti ka meediaväljaannetele (kirjapilt muutmata): 

Olen töötanud Estonia teatris erinevates ülesannetes alates 1952. aasta sügisest ja saanud jälgida nimetatud perioodi vältel tegutsemas kümmet direktorit, kellest Aivar Mäe on olnud oma haardega kindlasti kõige tegusam.

Tema isikuga seotud väidetavad süüdistused puudutavad teravalt kogu Rahvusooperi mainet. On hea, et ajakirjanduse asemel tegeleb probleemidega politsei, kes annab vastused üleskerkinud küsimustele.

Estonia kui rahvuslik maamärk on sündinud paljude erinevate põlvkondade ühisest loomingust. Me kõik oleme siin ajutised kaasteelised, kelle tegevusele annab lõpliku hinnangu ainult AEG.

68 aastat on Estonia maja olnud mulle lisaks töökohale turvaline kodu. Jään huviga ootama tõe ja õiguse selgumist selles tõejärgses ajas, kuid isiklikult ma käivitatud protsessis enam osaleda ei soovi.

Palun arvata mind välja Rahvusooper Estonia Nõukogu koosseisust.

Lugupidamisega Arne Mikk