Poliitika

Täiendatud! 

Opositsioon kutsub tööjõukriisi leevendamiseks kokku riigikogu erakorralise istungi 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. juuli 2020 07:30
Riigikogu istungFoto: Robin Roots
Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonid asusid koguma allkirju, et kutsuda esmaspäevaks 6. juuliks kokku riigikogu erakorraline istung, arutamaks tööjõukriisi leevendamise võimalusi. 

“Valitsuse meetmed pole olukorda põllumajandussektoris täna leevendanud ning esimesed ettevõtted on tööjõupuuduse tõttu jõudnud väga terava kriisi äärele. Seetõttu teeme ettepaneku arutada parlamendis erakorraliselt Reformierakonna algatatud tööjõukriisi leevendamise eelnõu, mis põhiseaduskomisjonis on esimese lugemise juba läbinud,” ütles Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas. 

Samal teemal

Neljapäeval teatas riigikogu pressiosakond, et erakorraline istungjärk toimub 42 parlamendiliikme ettepanekul 6. juunil kell 12. Erakorralise istungi ettepanekul oli 32 Reformierakonna fraktsiooni ja 10 Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni saadiku allkirjad.

Päevakorras on välismaalaste seaduse muutmise seaduse (tööjõukriisi leevendamine) eelnõu esimene lugemine. Istungjärk kestab kuni päevakorra ammendumiseni.

Kallase sõnul peab valitsus kindlasti pikendama koroonakriisi alguses Eestis viibinud kolmandate riikide töötajate töölubasid aasta lõpuni, vastasel juhul satuvad kriisi järgmised sektorid, näiteks piimandus. “Lahendustega on kiire ja seetõttu usume, et ka valitsuskoalitsioon toetab meie arutelu. Viimasel põhiseaduskomisjoni istungil jäi komisjon seisukohale, et kui probleemid kestavad, tuleb selle seaduse arutamiseks erakorraline istung kokku kutsuda,” ütles Kallas.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare kinnitusel on valitsus tööjõukriisi ise tekitanud. „EKRE ministrid vaenavad põllumehi, maasikakasvatajaid on ähvardatud lausa maksuametiga, aga maksuamet maasikaid üles ei korja. Kui midagi otsustavat ette ei võeta, siis jõuab kriis paraku lähiajal ka teistesse põllumajandussektoritesse. Kahju põllumajandusele saab olema suur ja see mõjutab kogu Eesti majandust,“ lausus Saar.

Riigikogu erakorralise istungjärgu kokkukutsumiseks peab ettepaneku tegema viiendik rahvasaadikutest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee