Eesti uudised

Seto’ tahtva’, õt kõik tõõsõ’ rahva’ tunnistasi’ setodõ õigust olla’ seto rahvas umal sünnümaal ja kõnõlda’ umma seto kiilt.

KES OTSUSTAB, KAS PÜHAPUID RAIUDA? Setod ja võrokesed nõuavad sõnaõigust. Riik: te pole põlisrahvad!

Priit Pärnapuu, 3. juuli 2020 18:15

10 KOMMENTAARI

j
Jaanus/ 4. juuli 2020 16:35
Nõndasiis setukesed, rahunege maha ja aksepteerige tõsiasja, et teie kui nn põlisrahvataolise rahvusgrupi kujundas paarisaja aasta jooksul väga jõuliselt välja Veneusu kirik ning tugev slaavi koloriit. Ja, Aestide, ehk siis tänäpäeval Eestlaste põline religioon ei ole tepsmitte olnud mistahes ristimärgiga ringikollavad nn huvigrupid.
j
Jaanus/ 4. juuli 2020 16:16
Et siis veel kord, See pseudoloogika on hakanud juba äratüütama. Setusid on väga raske eraldiseisva põlisrahvana pidada. Samahästi võivad umbes 50-100 aasta pärast hakata ennast põlisrahvaks njiemedama ka Narva ja Kohtla-Järve jelanigud, kjelledel ooon vjällakjujunenud svoiji jazõk. Näiteks samadel põhjustel ei ole Auatraalias teisi, peamiselt segunenud rahvaid ja rasse võimalik peale aborigeenide põlistrahvasteks pidada
j
Jaanus/ 4. juuli 2020 16:15
Paistab, et adminnid on kah nii hingelt kui päritolult setud, kuna siin on ikka päris usinaste setumeelseid miinuseid ja plusse klikitud. Mõni kommentaar on lausa ära kustutatud. Eesti Vabariik peaks väga tõsiselt sedasorti ülemsootskade mõtteavaldustele tähelepanu pöörama. Sellised üleskutsed pole mitte sugugi riigitruud!
j
Jaanus/ 4. juuli 2020 14:42
Jukule: kas Te Juku juba olete seda ülemsootska sõnumit REN-Tv'ga jaganud. Sellistele nn ümberlükkamatutele faktidele tuginedes saakt RenTv veel ühe mahuka slaavi rahva päritolu käsitleva paketi vändata. Muide, kas Teie Juku teate seda, et Egiptuse vaaraode tegelikud esiisad olid hoopis slaavi hõimud? Nõnda on RENTV's korduvalt väidetud. Ja egiptlaste püha RA on tuletatud slaavikeelsest sõnas raduga. Ja kui see tõesti on nõnda, siis kaudselt on ka setud võimsate Egiptuse vaaraode esiisad ja esiemad. Seega nüüd on Eesti Põlisrahva esindajatel palju lihtsam teie ülemsootska sõnumit mõista.
o
On's meid,/ 4. juuli 2020 10:34
eestlasi, juba liiga palju või on meil okkad küljes, et setod enam meie hulka ei või kuuluda?
j
4. juuli 2020 07:46
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Juku/ 4. juuli 2020 08:08
Setomaa ülemsootska teatas: "Vabadussõjas vallutas Eesti armee Setomaa alad ja moodustas nendel aladel uue maakonna ning kehtestas riigikeeleks eesti keele, kui domineeriva rahva keele." See okupeeritud maaala tuleb endisele omanikule koos elanikega tagasi anda, sest eestlased ei tohi olla okupandid.
j
Jaanus/ 4. juuli 2020 08:41
Jukule: Huvitav, kas sjee sjeto ülemsootska on mingisugune teadjamees või selgeltnägija, või on ta hoopis mingi kristuse poolt lähetatud sõnumitooja, et tema hõigatusi tuleb puhta kullana ja vääramatu tõena uskuda. On ennegi kõiksugu jämedaid valesid vääramatu tõena ilmas kuulutatud. Või hoopis sosistas sellele sootskale kõrva Eesti jüljemsjoodsga?
j
Juhanes/ 3. juuli 2020 20:03
Eestis on üks ja ainult üks põlisrahvas- eestlased. Siinmail tuhandeid aastaid elanud eestlastel on paikkondlikud erinevused nii keeles kui kommetes. Loomulikult on võrokesed üks eesti rahva põlisharu, aga setod, kes kujunesid võrokestest alles mõnisada aastat tagasi-no tule ,Jumal, appi.
j
Jaanus/ 4. juuli 2020 14:13
Ma enam ei imesta üldse miks setokeste kaitseks on antud artikli puhul nõnda palju klikatud. See näitab vaid seda, et (statistiliselt) tegelikult elab Eestis setukaid rohkem kui põliseestlasi. Siin on teatav analoog olemas Soome romadega, nemad on Soomes oma kultuuriga elanud üle 560 aasta, ja ometi ei loeta neid Soome põlisrahvaks. Setud on paraku väljakujunenud viimase paarisaja aasta jooksul tänu tugevale veneusu kiriku mõjutusele tsaariajastul ja aktiivse segunemisega ülepiirilise keele ja kultuuriga.
t
To" Mõttetud kogukonnad"/ 3. juuli 2020 19:53
Oled vist see "kährik", kes tahab metsa toel kähku rikkaks saada. Aga kust küll selline vihkamine? Kas äri ei lähe piisavalt hästi, ikka tahaks veel ja veel, aga kae imet, keegi tahab metsapuid hoida! Ja Taevale tänu, et on meie hulgas inimesi, kes hoiavad ja kaitsevad loodust, sh.metsa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee