Eesti uudised

Ervin Õunapuu: ma keelan selle etenduse igaveseks 

Krista Taim , 29. detsember 2000 00:00
EI LAVASTA ROHKEM: Ervin Õunapuu ei soovi Draamateatris enam kunagi lavastada. “Ainult kunstnikutööd võin seal veel teha. Lavastan aga mujal,” lisab ta.
Eesti Draamateatris keelatud Ervin Õunapuu “Imelist jõuluööd” ei näe täna ka Eesti Mobiiltelefoni müügijuhid, kellele etendus telliti juba kolm kuud tagasi.

EMT infojuhi Kaja Pino sõnul tellisid nad juba varasügisel Ervin Õunapuu etenduse “Imeline jõuluöö”. “Teatrikülastus ei ole ajendatud etenduse ümber tekkinud sensatsiooni himust. Otsustasime etendust vaatama minna juba kolm kuud tagasi ja me ei kavatse oma plaani muuta,” ütles Pino SL Õhtulehele. “Me ei kavatse etendusest loobumisega selle kõmulisust suurendada,” lisab ta.

“Seda etendust ei näe enam mitte keegi ja mitte kunagi,” kinnitab SL Õhtulehele tüki lavastaja Ervin Õunapuu.

Talle vaidleb vastu

Draamateatri

turundusjuht Kristina Garancis. Etendus toimub tema sõnul Õunapuu keelust ja sellestki hoolimata, et teatri juhtkond “Imelise jõuluöö” ära on keelanud.

Õunapuu: etendus on surnud!

“Pärast seda, kui teatri juhtkond saatis mulle päev pärast esietendust kirja, et etendus “Imeline jõuluöö” ei vasta teatri esitatud eesmärkidele, see keelati. Nüüd keelan ka mina seda etendust mängimast. See etendus on surnud, ei ole enam seda etendust, seda ei mängita enam mitte kunagi,” räägib Õunapuu ja on nõus edaspidi Draamateatris tegema vaid kunstnikutööd. Lavastamisest ta keeldub.

Teda paneb imestama Priit Pedajase silmakirjalikkus. “Pärast

Hansapangale

tehtud etendust käis ta lava taga näitlejaid õnnitlemas.

Ütles, et tükk on õnnestunud. Järgmisel päeval, pärast seda, kui keegi pangast helistas, saadeti aga mulle juriidilises keeles etendust keelav kiri,” lisab Õunapuu.

Keelati kui küündimatu

“Imelist jõuluööd” mängiti vaid 14. detsembril. Siis oli Draamateatri etenduse tellinud üks teatri olulisi sponsoreid, Hansapank.

Pärast panga äriklientidele antud etendust keelaski juhtkond etenduse. Põhjendus: küündimatus.

“Etendus ei õnnestunud. See ei olnud valmis publiku ette viimiseks. Valida oli, kas jätta ära kogu kava või asendada see etendus mõne teisega,” põhjendab Draamateatri direktor Tiit Laur.

Hansapanga suhtekorralduse spetsialist Ando Noormets imestab, miks etendus keelati, kõik nende ärikliendid olid üritusega rahule jäänud.

“Nii palju kui rääkijaid, nii palju ka arvamusi. Neid on võimalik alati seinast seina koguda,” arvab aga Tiit Laur, kelle kõrvu jõudsid klientide arvustavad arvamused.

“Imelise jõuluöö” asemel “Zorbas”

Täna õhtul mängitakse Õunapuu tüki asemel EMT müügirahvale valitud katkeid “Zorbasest”. Kuid ka Garancisel on omamoodi õigus.

Tund pärast vestlust SL Õhtulehega oli EMT infojuht Pino võtnud ühendust Draamateatriga ja teada saanud, et “Imelise jõuluöö”, teatri väikese saali suvise menutüki pealkiri jäeti ligi kümne ette müüdud jõuluetenduse tarvis muutmata, aga sisu asendati. Nüüd on “Imelises jõuluöös” valitud “Zorbase” osad.

Teatri turundusrahvas on nutikas.

Direktor Tiit Laur kaitseb neid, öeldes, et muudatusest teatati kõigile klientidele, kes tahtsid oma äripartneritele või töötajatele meeldejäävat õhtut korraldada.

“Me rääkisime neile “Zorbasest”. Need, kes seda varem olid näinud, ütlesid muidugi ära. Aga paljud olid asendus-etendusega nõus,” räägib Laur.