Krimi

17 AASTAKS VANGI: Kükitaja külas sõbra surnuks põletanud noormees läheb trellide taha 

Toimetas Hindrek Pärg, täna, 11:11
Foto: Kollaaž / Aldo Luud
Eelmise aasta 30. juunil Kükitaja külas 16aastase sõbra tapnud Eduard Kask mõisteti süüdi. Talle määrati pikk vanglakaristus. 

Kõnealusel hommikul sõitis Kask Tartu valda Kükitaja külla, kus süütas elumaja, mille teisel korrusel viibinud tulelõksu jäänud Kaspar raskeid põletushaavu sai ning vingumürgistusse suri. (Juhtunust loe lähemalt SIIT ja SIIT.)

Samal teemal

Prokuratuur esitas Kasele süüdistuse 16aastase noormehe surnuks põletamises, mis on äärmiselt piinav ja julm. "Sellisele kuriteole peab järgnema mõjuv karistus ja kohus saab mõrva eest karistada kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega," ütles eelmisel aastal Lõuna ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Maarja-Liisa Kõiv. 

Teisipäeval otsustas Tartu maakohus saata Kask trellide taha 17 aastaks ja kuueks kuuks, millest ta on juba ühe aasta ära kandnud. Kask avaldas kohtusaalis ka kahetsust. 

Kohtunik Heli Sillaots selgitas, et Kask läks Kükitaja külla sooviga sõber tappa, aga kuna kuriteo toimepanemise ajal oli ta veel viimaseid päevi 21aastane, ei soovinud Kasele eluaegset vangistust määrata. Prokurör kui ka hukkunu lähedased olid kohtuotsusega rahule ega kavatse edasi kaevata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee