Maailm

EESTLASED HAIGED? Helsingi koroonakoldes nakatusid ehitusel töötavad võõramaalased 

Toimetas Viljar Voog, 29. juuni 2020 22:49
Kraanad ehitusplatsil Eestis. Pilt on illustratiivne.Foto: Anni Õnneleid
Suur osa Helsingi viimase kahe nädala uutest koroonajuhtumitest, tosin, pärineb ühelt südalinna ehitusplatsilt. Sealjuures nakatunuist suisa 11 on väljaspoolt Soomet pärit tööjõud, kirjutab Ilta-Sanomat.

„Ma ei hakka nende kodumaad arvama. Samas on üldlevinud teadmine, et paljud Balti riikide ehitusmehed tulevad Soome,“ sõnas ehitusfirma Lehto Group personalijuht Kaarle Törrönen.

Samal teemal

Kuu aega tagasi avastati ühel Lehto ehitusplatsil koroona kahel töötajal. Siis arvati, et haigus jõudis ehitajateni Eestist.

Juuni algul kirjutas Ilta-Sanomat ühest teisest Helsingi ehitusplatsist, kust leiti vähemalt seitse koroonaviirusega nakatunut. Seal kahtlustati haiguse levikukohana lifte, kus ehitajad tihedalt teineteise kõrval seisid.

Törröneni sõnul on Lehto ehitusplatsidel kehtestatud koroonaviiruse nõudeid arvestades piirangud, näiteks kui palju inimesi tohib korraga käia kohvi võtmas. Tema sõnul ei saa üldse kindel olla, kust ehitajad haiguse külge said: „Nakkused ilmnesid küll ehitusplatsil, kuid kas need juhtusid ehitusel või väljaspool tööaega, näiteks poes või restoranis käes.“

Näiteks on välismaalastel Soomes tööl käies tavaks pärast tööd omavahel lävida ja tihti on neile alltöövõtja poolt korraldatud ka ühine majutus, kirjutab ajaleht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee