Maailm

KÜMNED TUHANDED: koroona võtab USA lõunas hoogu 

Toimetas Greete Kõrvits, 29. juuni 2020 19:07
Peoõhtu Miamis: Just Florida noorte seas levib viirus järjest rohkem.Foto: AFP/Scanpix
Ainuüksi Florida osariigis sai möödunud nädalavahetusel koroonadiagnoosi kokku enam kui 18 000 inimest. Nakatumisjuhtumeid on iga päev tuhandetes ka mitmetes teistes lõunapoolsemates osariikides nagu Texases, Californias ja Arizonas.

Päikeselist Floridat võib julgelt pidada New Yorgi linna asemel nüüd USA uueks koroonaepitsentriks. Kuna Florida poliitikud eesotsas kuberner Ron DeSantisega ei võtnud koroonaohtu piisavalt tõsiselt ning lõdvendasid niigi mitte kuigi rangeid karantiinimeetmeid liiga vara, kogunes muretu rahvas randadesse ja lõbustusasutustesse mõnusalt aega veetma. Seda, et viirusega nakatub järjest rohkem noori, peab DeSantis positiivseks.

Kuigi nii Texas kui ka Florida hakkasid nüüd baare sulgema, olid nukrad tulemused paraku juba käes. Pühapäeval lisandus Florida koroonanakatunute sekka veel 8530 juhtumit, Californias 5240, Texases 4330, Arizonas 3857 ning Georgias 2225. Kogu riigis registreerisid arstid pühapäeval veidi üle 40 000 uue nakatunu.

Peale Florida baaride sulgemise ja hooldekodukülastuste piiramise ei kavatse kuberner DeSantis aga rohkemat ette võtta. Telekanali NBC reporteri küsimusele, miks ei rakenda ta uusi meetmeid, vastas DeSantis: „Nagu milliseid siis?“

Samal teemal

29.06.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: 10,2 miljonit diagnoositud nakatunut ja üle 504 000 surma. Hiinas pandi 400 000 inimest karantiini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee