Maailm

Täiendatud kl 13.35

Soome politsei: Helsingi linnateatris toimus plahvatus 

Toimetas Aare Kartau, 29. juuni 2020, 13:04
Soome politsei. Foto on illustreeriv.Foto: Reuters/Scanpix
Soome politsei ja päästeameti teatel toimus Helsingi linnateatris plahvatus. Teadaolevalt sai vigastada vähemalt üks inimene.

Helsingi linna päästeosakond kirjutas Twitteris, et Helsingi linnateatris toimus plahvatus. Sündmuspaika saabusid mitmed politsei-, pääste- ja esmaabiüksused. Vigastada sai üks inimene. Esialgsete andmete kohaselt oli tegu õnnetusjuhtumiga ja tahtlikku tegevust ei kahtlustata.

Ilta-Sanomat kirjeldab, et kell 12.55 oli olukord sündmuspaigas rahulik. Väljaande teatel pääste- ja esmaabiüksused juba lahkusid, mistõttu võib oletada, et olukord pole nii tõsine, nagu algselt arvati.

Helsingin Sanomat sai kommentaari linnateatri tehniliselt juhilt Antti Rehtijärvilt, kes mainis, et plahvatus toimus teatri tehnikaruumis, kus olid toimunud hooldustööd. Väljaande sõnul on teatri parkimisala eraldatud ja piirkonnas liiguvad pommikoerad. Asutuse personalil lubati koju minna.

Portaalile Yle teatas Rehtijärvi, et plahvatuse hetkel oli hoones viibinud umbes sada töötajat. Kell 13.14 kirjutas Helsingi päästeamet sotsiaalmeedias, et nende töö jõuab sündmuskohas lõpule. Politsei ülesanne on plahvatuse täpsemad põhjused välja selgitada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee