Eesti uudised

FOTOD | Nööbist kinni: linnapea pinnis traditsioonilisel hommikukohvil tartlasi 

Ohtuleht.ee, 29. juuni 2020, 11:49
START TARTU LINNA PÄEVALE: Kohviku Shakespeare terrassil kohtusid esmaspäeva hommikul tartlased oma linnapeaga.Foto: Aldo Luud
Tartu tähistab esmaspäeval linna päeva ja traditsiooniliselt algab see linnapea pakutava hommikukohviga, kus tartlased saavad linnapealt küsida kõigi neid huvitavate asjade kohta. Sel korral sattusid linnapeaga hommikukohvi jagama tagasihoidlikumad linnakodanikud ning linnapea Urmas Klaas kasutas hoopis võimalust ise inimestele küsimusi esitada.

Tänavuse kohtumise muutis erilisemaks loomulikult koroonaviirus, sest eriolukorra järgselt palus raad tulijatel end eelnevalt kirja panna, varasematel aastatel sai linnapea jutule igaüks. Et jääks aega kohvi rüübata, siis jutu vahele mängisid akordioni- ja mandoliinimuusikat Henrik Hinrikus ja Tanel Sakrits.

Tartu linna päeva tähistatakse linna kaitsepühakute Peetruse ja Pauluse päeval, 29. juunil. Peetrus oli katoliku kiriku traditsioonis esimene paavst, ta on paavstluse ja kiriku kaitsepühak.

Kui Peetrus on peamiselt katoliku pühak, siis Paulust austavad nii katoliku, õigeusu, anglikaani ja mõned luterlikud kirikud. Paulus on misjonäride, kirjanike ja avalike töötajate patroon.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee