Eesti uudised

Kaitsja vaidlustab Laagna tee surmaavarii väidetava põhjustaja vahistamise ringkonnakohtus (3)

Siim Randla , 30. juuni 2020 06:54
Laagna teel juhtunud avarii. Foto: Kenno Soo
Tallinnas Laagna teel kahe inimese surmaga lõppenud õnnetuse väidetavalt põhjustanud ja Harju maakohtu loal vahi alla võetud 20aastase noormehe kaitsja vaidlustab vahistamise Tallinna ringkonnakohtus.

Politsei teatel sõitis 20aastane Isa BMWga tagant otsa ees liikunud Volvole, mis paiskus vasakule haljasalale. Pärast seda paiskus BMW paremale vastu esimeses sõidureas sõitnud Fordi ning seejärel läbi bussiootepaviljoni. Ford paiskus vastu ees liikunud Toyotat.

Samal teemal

Autodes oli kokku kaheksa inimest, kellest viga sai viis. Sündmuskohal suri 61aastane naine, kes seisis bussiootepaviljonis. Fordi juht suri saadud vigastustesse läinud pühapäeval haiglas.

Prokuratuur on teatanud, et haiglas tehtud analüüsid BMW juhil narko- ega alkoholijoovet ei tuvastanud. Juhtunu osas alustasime kriminaalmenetlust ja praeguseks kogutud andmete põhjal oli õnnetuse hetkel BMW kiirus 200 km/h.

Läinud teisipäeval võttis Harju maakohus noormehe vahi alla. „Oleme asunud seisukohale, et vaidlustame ettenähtud tähtaja jooksul Isa vahistamise,“ ütles Isa kaitsja Indrek Põder Õhtulehele.

Varasemalt on ta öelnud, et avariis võis süüdi olla hoopis Volvo juht. BMW juhi sõnul tunneb ta kõigile kannatanutele ja nende lähedastele kaasa. „See kõik lihtsalt juhtus, ma ei teinud seda meelega,“ sõnas noormees ERRi vahendusel.
Ta on öelnud, et ei vaadanud spidomeetrit, vaid ees sõitnud autosid, samas kinnitas ta, et 200 km/h tema BMW kiirus siiski olla ei saanud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee