Nädala TOP

Top | Aivar Mäe ja viirus (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 26. juuni 2020, 20:42
Foto: Robin Roots
Erinevaid teatreid juhtides suure hulga imetlust ära teeninud Aivar Mäe sai nüüd kaela hulgi anonüümseid süüdistusi ebasobiva käitumise suhtes. Estonia nõukogu oli teatrijuhi küsimust arutades kui paralüseeritud – tunti muret, et teatri koridor võib jääda süngeks ja elurõõmuta, kui enam kallistada ja suudeldagi ei tohi. Esitaks äkki pretensioonid sel juhul ka koroonaviirusele?

Viirus säästis jaaniläbust

Kui jaanipäevaeelse liikluse inimohvrid tegid ettevaatlikuks, möödus viirusejärgne jaanipäev üle ootuste vaikselt: ei õnnetusi, ei avariisid. Hakka või arvama, et suurpidude keeld aitab vähendada lausjoomist, täis peaga rooli ronimist või ujuma kippumist. Tasuks ehk mõelda uute piirangute peale?

Maksuamet maasikapõllul

Koos maasikasaagi valmimisega valmistub marjapõlde ründama ka maksuamet, et põllud sisse piirata ja kinniste piiride kiuste siia imbunud ebaseaduslikud korjajad välja selgitada. Nii annab maksuamet oma panuse maksude laekumisse riigieelarvesse, aidates samal ajal tõsta ka kodumaise maasika hinda. 

Viirus tuleb tagasi

Meil küll 2+2 reegel enam ametlikult ei kehti, kuid hõiskamiseks pole põhjust. Viirus ei kavatsegi jäljetult kaduda, vaid hakkab reipalt uuesti levima piirangutest liiga uljalt loobunud riikides. Juba panevad riigid jälle piire kinni ega võta vastu vahepeal külla kutsuda jõutud turiste.

Odav rahapesu

Kui muidu räägitakse, et Rootsi pangad teenivad siit meie turu väiksust arvestades ebaproportsionaalselt suure osa kogukasumist, siis rahapesutrahvidega on asi vastupidine. SEB pank sai finantsinspektsioonilt miljon eurot trahvi puuduste eest rahapesu vastases võitluses. Samal ajal trahvis Rootsi finantsinspektsioon sama panka sama asja eest 96 miljoni euroga. Miks oli Eesti trahv 100 korda lahjem? Kas rikkumine polnud piisvalt tõsine või ei julge välispangalt rohkem küsida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee