Maailm

Pakistani peaminister: Osama bin Laden oli märter 

Toimetas Juhan Mellik, 26. juuni 2020 15:50
Imran Khan kõnet pidamas. Foto: Reuters/Scanpix
Pakistani peaminister Imrad Khan sattus kriitikarahe alla, kuna lausus riigi parlamendi ees: ameeriklased muutsid Osama bin Ladenit tappes kunagise esiterroristi märtriks.

Ameerika eriväelased tapsid 2011 aasta 11. septembri terrorirünnakute peaarhitekti bin Ladeni tema Pakistanis Abbottabadi linnas asunud peidupaigas aastal 2011, riiki sellest eelnevalt hoiatamata.

„Ma ei unusta kunagi, kuidas meie, pakistanlased, tundsime häbi, kui ameeriklased tulid Abbottabadi, tapsid Osama bin Ladeni ja tegid ta märtriks,“ lausu Khan rahvaesindajatele. BBC kirjutab, et peaminister kasutas seejuures araabiakeelset sõna „shaheed“, mis kannab islamitraditsioonis erilist aupaklikkust.

Opositsioonijuht ja endine välisminister Khawaja Asif ei hoidnud end kritiseerimisel tagasi, kutsudes bin Ladenit „ülimaks terroristiks“. „Ta hävitas mu rahva, ja peaminister kutsub teda märtriks,“ hurjutas Asif.

Teised süüdistasid Khani vägivaldsele islamiäärmuslusele takkakiitmises. „Moslemid üle maailma kannatavad terrorismi süül diskrimineerimise all, ja nüüd teeb meie peaminister selle veel hullemaks,“ kirjutas Twitteris Meena Gabiina nimeline aktivist.

Samal ajal lükkas Pakistan tagasi Ühendriikide süüdistused, nagu pakuks nad turvalist varjupaika terroristidele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee