Maailm

Hongkongi aktivist: olen tõenäoliselt uue julgeolekuseaduse peamine sihtmärk 

Toimetas Aare Kartau, 26. juuni 2020, 11:42
Joshua Wong arvab, et tema tulevik on uue seaduse tõttu tume.Foto: AP/Scanpix
Hongkongi kuulus demokraatiaaktivist Joshua Wong usub, et temast saab Hiina uue julgeolekuseaduse „peamine sihtmärk“, kirjutab Reuters.

Hongkongi demokraatliku liikumise tuntuim nägu Joshua Wong on korraldanud inimõiguste ja Hongkongi vabaduste nimel palju rahvarohkeid aktsioone ja palunud poolautonoomsele territooriumile toetust ka välisriikidelt. Ta pelgab, et Peking soovib uue julgeolekuseadusega teda vaigistada. „Ma olen tõenäoliselt uue seaduse peamine sihtmärk. Ent mind ei pane kartma mitte minu võimalik vangistamine, vaid sünge tõsiasi, et uus seadus on ohuks kogu linna tulevikule, mitte ainult minu isiklikule elule,“ rääkis Wong Reutersile.

Samal teemal

Julgeolekuseaduse väidetav eesmärk on võidelda separatismi, õõnestamise, terrorismi ja võõrmõjutustega, ent pole täpselt selge, millised tegevused eelmainitud kategooriate alla kuuluvad ja milline oleks määratav karistus.

Pekingi poolt võõrvägede „mustaks käeks“ nimetatav aktivist spekuleeris, et uue julgeolekuseaduse ohvriks võivad saada ajakirjanikud, inimõiguslased, valitsusvälised organisatsioonid ja kodumaalt eemalviibijad. „Kõiki eriarvamusi võidakse kohelda õõnestamisele õhutamisega, sarnaselt olukorrale Hiinas,“ mainis Wong ja kutsus kogu maailma üles seisma koos Hongkongiga.  „Soovitan tungivalt Hiinal see kuri seadus tagasi võtta,“ lisas demokraatia eest võitlev aktivist.

Seaduseelnõu on tekitanud muret välisvalitsustes ja Hongkongi demokraatiaaktivistides, kes pelgavad, et Peking õõnestab endise Suurbritannia koloonia võrdlemisi suurt autonoomsust. Hiina enda sõnul on julgeolekuseadus suunatud vaid väiksele rühmale murettekitavatele indiviididele ja seadusi järgivad hongkonglased ei pea midagi kartma. Hiina parlamendi kõrgem otsustuskogu on määranud 28-30 juuniks kohtumise, mille käigus võetakse eeldatavasti kurikuulus seadus vastu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee