Foto: Robin Roots
Toimetas Triinu Laan 26. juuni 2020 12:30
Reedel kogunes rahvusooper Estonia nõukogu arutama teatrijuht Aivar Mäe väidetavat ahistavat käitumist. Nõukogu andis pressikonverentsil teada, et kuna tõendeid on liiga vähe ning kohtu poole pole keegi pöördunud, jääb Aivar Mäe esialgu ametisse. 

Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Arne Mikk kinnitas pressikonverentsil, et Eesti Ekspressis kirjeldatud käitumist nõukogu ei tolereeri. "Artiklis kirjeldatud suhtlusviis ei ole kindlasti korrektne."

Miku sõnul kutsub nõukogu järgmisel nädalal toimuvale koosolekule ka teatri usaldusisikud, kes aitavad teatris valitsevat õhkkonda välja selgitada. 

"Tõe saab välja selgitada ainult kohtumenetlus. Meie saame tegeleda ainult rahvusooperi hea maine ja head õhkkonda silmas pidades," ütles Mikk. 

"Kohtusse pole keegi pöördunud ja juriidilselt on need kahtlused tõendamata.  Nõukogul pole volitusi kedagi süüdi või õigeks mõista," lisas Helle-Moonika Helme.

"Nõukogu teeb kõik selleks, et tõde välja selgitada. Mingil juhul ei saa nõukogu ajalehes kirjeldatud käitumist tolereerida," kinnitas Ivari Ilja.  

Arne Mikk lisas, et tulevikus muutub teatri õhkkond Mäe skandaali tõttu süngemaks. "Kõik käivad koridorides ringi süngete nägudega, kedagi ei kallistata, kedagi ei suudelda, sest see on alati kellelegi võimalus öelda, et kas te nägite, mis ta tegi. See tekitab teatris täiesti teiselaadse õhkkonna, sest inimesed hoiavad ennast vaos ja elurõõm läheb tunduvalt väiksemaks. See on selle tulemus."

Ühtlasi teatas nõukogu, et Aivar Mäe läheb järgmmisest nädalast korralisele puhkusele. 

Esmaspäeval kirjutas Eesti Ekspress, et Estonia teatri juht Aivar Mäe on juba aastaid naiskolleege alandanud, teinud kohatuid seksuaalseid kommentaare ning käperdama kippunud. Kolmapäeval saatis Mäe meediale pressiteate, kus tunnistas, et tal on siiralt kahju, et "minu loomuomaselt ülemeelik huumorisoon ja karakter on minu käitumises väljendunud inimestele moel, mida nad on pidanud ebaviisakaks, ebaväärikaks ja mõnel puhul kohatuks."

Estonia nõukogu liikmed seisavad ühiselt Mäe selja taga ega ole mõne erandiga (Enn Eesmaa kommentaari loe SIIT, Ivari Ilja sõnavõttu SIIT,  Helle-Moonika Helme kommentaari loe SIIT) sisulisi kommentaare jaganud.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

hull lugu küll: 26. juuni 2020 16:38
kõik istuvad surnumatja nägudega, nagu oleks kodumaa reetmine toime pandud.
Liisu 26. juuni 2020 16:08
No on ikka hellikuteks mindud. Naljast ei saada aru. Kui miski ei meeldi, ega siis ometi midagi ei öelda. "Kannatatakse" vaikselt ja siis hakatakse hiljem ANONÜÜMSELT rääkima, et uihhh, mis toimus, oihhhh, kus ahistas jne. Olukord on ikka täitsa jaburaks läinud. Vastik on, et kaebajad jäävadki anonüümseks. Miks siis ometi???? Kui nii hull oli olukord, siis rääkigu oma nime ja näoga.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS