Eesti uudised

Suur politseioperatsioon Lõuna-Eesti rahulikus külas  

Laura Saks, 26. juuni 2020, 10:02
Foto: Aldo Luud
Tõutsi külas koos kaitsepolitseiga korraldatud politseioperatsioonist teavad kohalikud vähe, kuid nad ei ole üllatunud. Nende arvates elasid talus pikanäpumehed, kelle juurest leiti nüüd relvi ja seadusvastast laskemoona. 

Otepäält umbes 15 kilomeetri kaugusel vaikses ja rahulikus, ümmarguselt 70 elanikuga Tõutsi külas korjati ühest talust 8. juunil ära hulk ebaseaduslikke tulirelvi, laskemoona ja varastatud esemeid. Vaid paar päeva pärast Lihula tulistamist.

Prokuratuur ei avalda kahtlustatavate nimesid. Talukoht kuulub isale ja pojale. Viimasel on varasemaid karistusi. Näiteks viis ta 2010. aastal  kalakasvatusest minema 40 kilo kalamaime ja sai 383 eurot trahvi. Poeg on istunud ka trellide taga, kui teda karistati omavolilise sissetungi ja asjade omavolilise kasutamise eest kahe aasta ja peaaegu kaheksakuuse vangistusega. Ta vabastati aasta ja kolm kuud enne tähtaega. Lisaks on noormeest karistatud ka kehalise väärkohtlemise eest.

Kuumal suvepäeval on Tõutsi küla justkui välja surnud. Leiame ühe naise,  kes on talus toimunust vaid põgusalt kuulnud. „Lugesime artiklit, aga õhtul, kui vaatasime telekast uudiseid, ei olnud seal midagi,“ ütles naine. Tema meelest on talu pisut õudne: „Seal hoovis on neil mingisugused kujud, ma ei tea, idamaine kunst või midagi,“ ütles ta ja lisab, et mingit paugutamist pole lähiümbruses kuulda olnud. 

„Te olete nii nääpsuke, nad pistavad teid nahka,“ muigab naine, kui uurime, kuidas majani minna. Järgmisena kohatud sinise särgiga mees ütleb vaid: „Midagi oli seal jah. Aga ütleme nii, et see pole esimene kord, kui seal politsei käib.“ 

Külarahva jagatud juhtnöörid viivad taluteeni, mille alguses seisab puidust kuju, mille küljes videokaamera ja eravalduse silt. Seega majahoovi minna ei saa.

Kaugemal on mees, kes ütleb taluelanike kohta: „Nad olid vist pikanäpumehed, aga ega ma nendega kokku ei ole puutunud.“

Politsei kogub veel tõendeid

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Kretel Tamme sõnul korraldati politseioperatsioon ühel ajal eri paigus Lõuna-Eestis. Läbiotsimistel leiti tulirelvi, ka üks automaatrelv. Seda alles selgitatakse,  kust need saadud on ja kas mõni neist võis olla  varastatud. Hilisõhtuni kestnud läbiotsimisel leiti ühest talust ka eramutest ja ettevõtetest varastatud esemeid. Kretel Tamme ei täpsusta, mida ja kui palju.

Kokku peeti kinni viis inimest. Vaid ühel neist on kehtiv kriminaalkaristus. Kahe karistus enam ei kehti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee