Seisukoht

Seisukoht | Suve teine pool 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 25. juuni 2020, 17:49
Aga selsamal suvel on ka teine pool. Uppumissurmad, liiklusõnnetused, alkoholi kuritarvitamised...Foto: Teet Malsroos
„Hea vähemalt, et jaanipäev purustusteta üle elatud,“ kirjutas kolm aastat tagasi siinsamas Linnalehes andekas kirjatsura, nüüdseks manala teele lahkunud Jüri Pino oma suvemõtiskluses.

Muidugi, suvi on tore: soojus, vabadus (sel aastal küll koroonast tingitud piirangutega), valged ööd ... ja mida kõike veel. Aga selsamal suvel on ka teine pool. Uppumissurmad, liiklusõnnetused, alkoholi kuritarvitamised...

Samal teemal

Suvi pole veel õieti alatagi jõudnud, aga tänase seisuga on juba 32 inimest uppunud. Seda on rohkem kui varasematel aastatel. Väga paljudele on märja surma toonud purjus peaga ujuma minek.

Meeliülendav ei ole pilt ka teedel. See kordub aastast aastasse: neid on palju, kes tunnevad, et nemadki võivad olla kui Ott Tänakud, gaas põhja ja minek. Nii võib igaüks kogeda näiteks Tallinnast Pärnusse sõites korralikku adrenaliinilaksu ... huh, seekord läks õnneks. Võid ju ise olla korralik juht, aga „rallimeeste“ ohtlikud möödasõidud ja muud tembutamised seavad ka viisakad liiklejad ohtu.

Eelmisel nädalavahetusel vapustas paljusid Tallinnas Laagna teel toimunud avarii, kus 200 km/h kihutanud 20-aastane juht põhjustas otsasõiduga kahe inimese surma. ERR-ile ütles ta, et see lihtsalt juhtus...

Ükski asi ei juhtu iseenesest. Koroonakevad on aidanud meist igaühel koguda paksu stressikihti. Kuidas sellest lahti saada? Kas enda ja teiste elu ohtu seades või hoopis mõeldes nii: see suvi tuleb teisiti, turvaliselt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee