Foto: Stanislav Moshkov
Viljar Voog, reporter 25. juuni 2020 20:33
Kuidas oleme Eesti juhtimiskultuuris jõudnud sinnamaale, et kõige tähtsam juhiomadus on oma toolist kümne küünega kinni hoidmine?

Terviseameti boss Merike Jürilo astus tagasi, sest ta oleks muidu vallandatud – mitte seetõttu, et ta tunnistas ameti koroonakriisis tehtud vigu.

Paari nädala sees toimus mitu traagilist tulistamist, sealhulgas Lihulas, aga vastutust alluvate pattude eest relvalubade andmisel ei võtnud siseminister ega PPA juht.

EOK president Urmas Sõõrumaa ülistas dopinguskandaali sattunud suusatajaid ja valiti aasta hiljem teiseks ametiajaks tagasi.

Aivar Mäe räägib oma ülemeelikust huumorisoonest ja karakterist ning lubab end muuta, kuigi on pannud Estonia juhina mitmed naiskolleegid enda kasutatud väljendi järgi „ebaväärikasse seisu“.

Mäletate, kuidas Jürgen Ligi astus lõugade laksutamise pärast kunagi ministriametist tagasi, aga juba viie kuu pärast oli jälle valitsuses? Vähemalt ta tegi selle sümboolse sammu ja astus tagasi, vastutas oma tegude eest. Kallid suured juhid, Eesti on nii väike, et varem või hiljem leiate endale niikuinii mugava toolikese, kus uuesti istuda. Seetõttu ärge kartke, vaid näidake eeskuju ja võtke ometi kord vastutus!