Eesti uudised

Vene valitsus kavatseb Eestis elavatele vanuritele raha kinkida (2)

Viljar Voog, 25. juuni 2020, 15:05
Vene president Vladimir Putin koroonakriisi tõttu maist juunikuusse lükatud paraadil MoskvasFoto: Sergei Pjatakov / Reuters / Scanpix
Venemaa töö- ja sotsiaalkaitseminister andis töösse seaduseelnõu, millega suur idanaaber kavatseb toetada Balti riikides elavaid teise maailmasõja venelastest veterane peaaegu tuhande euro suuruse preemiaga.

Vene riiklik meedia- (loe: propaganda-) kanal Sputnik, mis Eestis sanktsioonide tõttu sisuliselt tegevuse lõpetanud, avaldas jaanipäeval oma Läti portaalis uudise, mille kohaselt kavatseb Venemaa vaste sotsiaalministeeriumile toetada Balti riikides elavaid Vene kodanikest veterane, kes ei saa praegu Vene riigipensioni.

Samal teemal

Idanaabri president Vladimir Putin allkirjastas juba veebruaris korralduse, et 9. maiks, mil 75 aastat tagasi vaikisid relvad Euroopas, peavad teises maailmasõjas teeninud Nõukogude armee veteranid, toona alaealised represseeritud ja sõjas hukkunute lesed saama ühekordset toetust 75 000 rubla ehk ligi 960 euro ulatuses. Natside vangilaagrites viibinud või tagalas Nõukogude Liitu teeninud inimestele oli kingitud summa 50 000 rubla ehk ca 600 eurot. Selle raha said aga vaid need inimesed, kes olid Vene riigipensionil.

Värske plaan puudutab nüüd ka neid venelasi, kes elavad konkreetselt Balti riikides ja kel on küll idanaabri kodakondsus, aga kes Venemaalt igakuiseid pensionimakseid ei saa. Kui paljusid Eestis elavaid Vene kodanikke muudatus puudutab, pole teada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee