Eesti uudised

KUNSTNIKU PIIN? Riigikogus töövõidu saanud Signe Kivi murdis kukkudes käe 

Kert Kõiv, 25. juuni 2020 16:09
Foto: Teet Malsroos
Vahetult pärast riigikogus saavutatud töövõitu murdis kultuurikomisjoni liige Signe Kivi töökoha ees kukkudes käeluu. Varemgi samas kohas komistanud naine sai kiirabi saabumiseni läheduses viibinutelt abi.

10. juunil pärast kunstiteoste tellimise seaduse muudatuste üldhääletusele saatmist kukkus Signe Kivi riigikogu hoone ees ja murdis parema käe kodarluu. Konarlikul sillutisel on Kivi varemgi komistanud, kuid nii suuri vigastusi eelmistel kordadel saanud pole.

Samal teemal

„Ma olen kiire kõndija ja ma olen selle koha peal komistanud ka varem, sest seal läheb [sillutis – toim.] laugjalt alla ja siin ma saan süüdistada ainult iseend, sest mul olid jalas väga mugavad madalad kingad, mis on tegelikult ka libisemiskindlad, aga sellel hetkel juhtus küll nii, et ma tõesti tajusin, kuidas üks jalg oligi nagu naelutatud maa külge, aga keha liikus edasi, sest see käimise hoog oli nähtavasti päris suur,“ kommenteeris Kivi juhtunut.

Istungi lõppedes oli riigikogu esine inimesi täis, kes pärast õnnetust Kivile ka kohe appi tõttasid. Eriti märkimisväärseks peab ta lähedal asunud õhuväelase Bronislav Skaperini abi, kes pakkus talle vett ning andis põhjalikku esmaabi kiirabi saabumiseni.

„Tegelikult oli seal palju inimesi, aga järgmisel hetkel ma mäletan, kuidas keegi aitas mind istuma ja kükitas maha ja hoidis mu kätt õiges asendis ja lohutas mind. Ta palus ümberolijatel võtta oma seljakotist vett, sest ta ise ei tahtnud liikuda, vaid püüdis vigastatud kätt hoida täpselt nii nagu peab. Tegelikult tegeles ta minuga kiirabi tulekuni, mis oli erakordselt suur õnn, sellepärast et esimesed minutid pärast kodarluu mitmikmurdu on hästi otsustavad,“ kirjeldas Kivi mehe tegutsemist.

Pärast õnnetust proovib Kivi oma harjumusi muuta ja olla vähem tormakas. Bronislaviga on Kivi ühenduses olnud isiklikult ning mehe teenete tunnustamiseks saatis ta kirjad ka kaitseväe ja kaitseliidu juhatajatele ning politsei ja piirivalveametile.

Küsimusele, kas see on see ohver, mida amet nõuab, vastas Kivi, et kunstnike kannatatud valu on pigem ikka vaimse taustaga. Olukorraks on Kivi siiski enesele teadmata valmistunud, sest vasaku käe visandeid on tal omajagu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee