Krimi

Ringkonnakohus jättis Karel Šmutovi otsuse muutmata 

Toimetas Kristjan Väli, 25. juuni 2020, 15:19
Karel Šmutov kohtusaalis.Foto: Teet Malsroos
Kosmikute basskitarristi Raivo Rätte provotseeritud tapmise eest Harju maakohtus süüdi mõistetud Karel Šmutovi kaitsjad vaidlustasid selle Tallinna ringkonnakohtus, kuid edu neid ei saatnud. Ringkonnakohtu kolleegium leidis, et maakohus pole midagi valesti teinud.

Harju maakohus tunnistas muusiku autoga alla ajanud Karel Šmutovi süüdi provotseeritud tapmises ja mõistis talle kahe ja poole aastase vanglakaristuse. Harju maakohus kvalifitseeris süüdistuse ümber, sest kohtu hinnangul oli Karel Šmutov toimunu ajal tugevas hingelise erutuse seisundis, mille põhjustasid kannatanu vägivald, solvangud ja ähvardused tema suhtes.

Tahtliku tapmise eest võib mõista kuni 15aastase, provotseeritud tapmise eest ühe- kuni viieaastase vangistuse. 

Samal teemal

Šmutovi kaitsjad kaebasid otsuse edasi, kuid ringkonnakohus ei rahuldanud nende apellatsiooni. 

Ringkonnakohtus taotlesid apellandid maakohtu poolt käsitletud tõenditest tehtud järelduste ümberhindamist. Kaitsjad taotlesid maakohtu poolt hinnatud tõendite ümberhindamist ning õigeksmõistva otsuse tegemist. Prokurör taotles aga süüdistatava teo ümberkvalifitseerimist tapmiseks.

„Kohtukolleegium leiab, et maakohus ei ole rikkunud tõendite kogumis hindamise põhimõtet ning maakohtu otsusest nähtub, et kohtule esitatud tõendeid on kohus hinnanud kogumis, hinnanud esitatud tõendite usaldusväärsust ning otsuses toodud sellekohased põhjendused on piisavad,“ edastab kohtu pressiesindaja Jaanika Lusti.

.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee