Eesti uudised

Martin Helme: Aivar Mäe tegi valesti, kui vabandas (17)

Toimetas Triinu Laan, 25. juuni 2020 10:02
Foto: Martin Ahven
EKRE aseesimees Martin Helme leiab, et Aivar Mäe skandaali tegelik eesmärk ei ole mitte ahistamikultuuri väljajuurimine ühiskonnast, vaid hoopis kellelegi ametikoht vabaks teha.

Helme väidab sotsiaalmeedias, et meedia täidab suvist hapukurgihooaega Aivar Mäe tümitamisega. "Ja viimane on nüüd mingi jabura vabandusega esinenud, kus sisuliselt kuulutab, et asub tegelema oma isiku ümberkujundamisega, et saada tänapäevase nõiaprotsessi käest pakku. Valesti tegi," usub Helme. 

Samal teemal

Rahandusministri sõnul ei tohiks keegi muutuda ühiskondliku klaperjahi ohvriks anonüümse leheloo pärast. "Ja veel väljaandes, mis spetsialiseerub libauudiste tootmisele, sättides kõik oma kirjutised teenima väga kitsast aga agressivset vasakpoolset agendat," süüdistab ta Ekspressi kallutatuses. 

Helme leiab ka, et vabandamine ei aita. "See on lihtsalt üks lüli inimese hävitamise mehhanismis, see kus inimene sunnitakse enesealanduse abil ennast süüdi tunnistama, võttes talt endalt ja tema kaitsjatelt ära võimaluse vastu vaielda. Kui see alandus on tehtud, jätkub lammutustöö. Kõik saavad ju aru, et skandaali tegelik eesmärk on kellelegi ametikoht vabaks teha."

Ühtlasi usub rahvuskonservatiivide erakonna teine mees, et ahistamisskandaalidel on ka üldisem eesmärk. Üllataval kombel ei ole see mitte ahistamise lõpetamine töökeskkonnas, vaid  "see on meeste muutmine arglikeks, kontrollitud ja kanna alla surutud töllideks sedakaudu, et kõik loomupäraselt mehelik tehakse kui võimalik siis kriminaalseks, või vähemalt häbiväärseks."

"Meestelt mehelikkuse ja naistelt naiselikkuse välja juurimine on uue inimese loomisel oluline. Nii nagu on naljategemise põlu alla panek," põrutab Helme. 

Lõpetuseks lisab Helme, et ta ei tunne Mäed kuigi hästi. "Eks ta üks aatomik ja lõuapoolik on ja see on osa tema sarmist, aga kuni kohus pole teda süüdi mõistnud, mõistan hukka tema hukkamõistjad."

Esmaspäeval kirjutas Eesti Ekspress, et Estonia teatri juht Aivar Mäe on juba aastaid naiskolleege alandanud, teinud kohatuid seksuaalseid kommentaare ning käperdama kippunud. Kolmapäeval saatis Mäe meediale pressiteate, kus tunnistas, et tal on siiralt kahju, et "minu loomuomaselt ülemeelik huumorisoon ja karakter on minu käitumises väljendunud inimestele moel, mida nad on pidanud ebaviisakaks, ebaväärikaks ja mõnel puhul kohatuks."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee