Eesti uudised

President Kaljulaid Läti kolleegile: kriis tõi hästi esile meie riikide tugeva koostöö (1)

Toimetas Aare Kartau, 25. juuni 2020 13:34
Foto: Raigo Pajula
„Koostöö on keerulise kriisi lahendamisel võtmeküsimus ning meie riikide vaheline koostöö viimastel kuudel on olnud väga tihe ja tulemusrikas, seda nii inimeste kodumaale toomises kui ka pidevas infovahetuses ja tegevuste koordineerimises,“ ütles president Kersti Kaljulaid neljapäeval Kuressaares kohtumisel Läti presidendi Egils Levitsiga. Kohtumisel pidi osalema  ka Leedu riigipea Gitanas Nausėda, ent too otsustas kohtumisest loobuda.

„Eesti ja Läti on mõlemad väikesed majandused, mis sõltuvad maailmamajanduses toimuvast. On oluline teha tihedat koostööd, et aidata kaasa meie majanduste ja ühiskondade taastumisele,“ lausus president Kaljulaid. Praegu on ka hea võimalus kasutada Euroopa Liidu taastekava, et muuta meie majandused rohelisemaks ja digitaalsemaks, lisas Eesti riigipea. „Üheks pandeemia õppetunniks on, et tuleb jätkata Euroopa Liidu ühise e-identifitseerimise sisseviimist, et oleks võimalik ka võtta kasutusele ühised e-teenused,“ lausus president Kaljulaid.

Presidendi sõnul on tänane kohtumine hea näide ka sellest, et Balti riikide vaheline reisiliiklus jälle toimib ning avaldas lootust, et mitmed Läti turistid leiavad sel suvel tee Eestisse ja meie inimesed lähevad omakorda ilusat Lätimaad avastama.

Foto: Raigo Pajula

Rääkides piirkonna julgeolekust nentis president Kaljulaid, et see ei ole praeguse kriisi valguses muutunud: „Venemaa retoorika ja tegevused ei lähe kokku. Taunime endiselt katseid kasutada ajalugu propagandarelvana. 80 aastat tagasi okupeeriti Balti riigid jõudu kasutades ning isegi 1940. aasta rahvusvahelise õigusega vastuolus,“  lisas Eesti riigipea.

Kuressaares pidi toimuma täna Eesti, Läti ja Leedu presidentide iga-aastane kohtumine, kuid Leedu president Gitanas Nausėda otsustas viimasel hetkel siseriiklikel põhjustel koju jääda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee