Maailm

Putini paraadid ei möödunud vahejuhtumita 

Ohtuleht.ee, 24. juuni 2020, 20:33
Foto: Reuters/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin andis korralduse pidada 24. juunil sõjaväeparaadid, tähistamaks võitu II maailmasõjas ehk nagu Venemaal seda nimetatakse – Suures Isamaasõjas.

Tavapäraselt peetakse paraadid 9. mail, kuid viirusekriis sundis neid edasi lükkama. Paraade korraldati rahva patriotismi õhutamiseks vaid päev enne seda, kui Venemaal algab rahvahääletus põhiseaduse muutmise üle, mis peaks tagama Putini võimulpüsimise vähemalt 2036. aastani.

Moskvas marssis Punasel väljakul rohkem kui 13 000 meest ja naist, eriti esinduslik oli soomusvägede ja rakettide esitlus. Madalalt lendasid Moskva kohal lennukid, nagu strateegiline pommitaja TU-160 (pildil).

Paraadi vaatama lubati sõjaveteranid, kes enne seda olid olnud karantiinis, nagu ka sõdurid. Telekanali Rossija teatel oli marssimas ka üksusi Hiinast, Indiast ja Mongooliast. Väheste riigijuhtide seas olid tähtsamad Serbia president Aleksandr Vucic, Kasahstani riigijuht Kassõm-Jomart Tokaev ning Valgevene president Oleksandr Lukašenka.

Horvaatia president Zoran Milanovič teatas oma loobumisest – tema lennuk olevat ootamatult katki läinud.

Krimmis purunes Sevastopolis paraadi ajal iidne tank T-34. Juht suutis rauamüraka peatada vaid paar meetrit enne seda, kui see oleks sööstnud pealtvaatajate sekka.

Samal teemal

24. juuni 2020, 16:46
VIDEO | PIDU KATKU AJAL? Venemaa pidas võidupüha paraadi
22. juuni 2020, 12:55
Eesti ajaloolane Putini tähtpäevatekstist: Balti riikide vaba valik seisnes vaid selles, kas lask tuleb kuklasse või otsa ette
21. juuni 2020, 17:48
Putin valmistub viiendaks presidendiajaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee