Eesti uudised

KOLM PURJUS KAPTENIT: politsei nägi vaeva kaine kapteni leidmisega, et rahvas Naissaarelt koju saaks (1)

Ohtuleht.ee, 24. juuni 2020 18:01
Foto: Aldo Luud
Naissaarelt mandrile sõitma pidanud reisilaeva kolm kaptenit olid alkoholi tarvitanud, mistõttu takistas politsei neil sõitu minemast. Inimesed aitas turvaliselt mandrile teise reisilaeva kapten.

Täna hommikul sai politsei väljakutse Naissaarele, kus üks joobes mees oli kukkunud ja pea piirkonda viga saanud. Saarele saabunud PPA kaater toimetas mehe mandrile ja andis üle kiirabile. Muuhulgas selgus, et tegu on reisilaeva Monica kapteniga, kes pidanuks kella 15 ajal Naissaarelt umbes poolsada inimest tagasi mandrile sõidutama.

Enne kella 15 läks PPA kaater tagasi Naissaarele selgitama, kas ja kuidas saarel olijad mandrile saavad. Reisilaeva Monica abikapten pakkus end rooli, kuid politseinikud selgitasid, et ta on alkoholi tarvitanud ning seetõttu takistasid tal rooli minemast. Samas oli saarele naasnud esimene kapten, kes pakkus, et küllap võib ta juba ise nüüd rooli minna. Et tema joove oli endiselt suur, takistasid politseinikud ka temal sõitu minemast.

Laevaomanikuga suheldes ja neile juhtunust teada andes saadeti saarele järgmine väidetavasti kaine kapten. Kontrollides selgus, et ka temal olid alkoholi tarvitamise tunnused ning politseinikud ei lasknud tedagi reisilaeva rooli. Laevaomanik pakkus, et ehk reisijad ootavad pooltund või veidi enam, kuni mõni kaptenitest nulli välja puhub.

Kella 16 ajal saabus Naissaarele teine reisilaev Katharina ning politseinikud suhtlesid selle kapteniga leidmaks Naissaarele lõksu jäänud inimeste jaoks kõige kiiremat ja turvalisemat lahendust. Katharina kapten kutsus Monica pardal sõitu oodanud inimesed oma reisilaevale ning tegi neile priisõidu mandrile.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre rõhutas, et reisilaevade kaptenitel on suur vastutus kõigi reisijate turvalisuse tagamisel ning selle üheks kindlaks eelduseks on selge pea. „Reisilaevade kaptenitele kehtib nulltolerants,“ rõhutas ta.

Operatiivjuht lisas, et ettevõte peab tagama, et nende kaptenid mõistaks neile pandud vastutust ega läheks ka pühade meeleolus alkoholi tarvitades liiale nii, et oma kohustusi reisilaeva juhtimisel ja inimeste turvalisel transpordil alahindaks.

„Suured tänud Katharina kaptenile, kes tekkinud olukorda kiirelt mõistis ning saarele lõksu jäänud inimesed tagasi mandrile aitas,“ tänas politseijuht.

Politsei on kolmapäeva päeva jooksul liiklusest kõrvaldanud üle poolesaja joobes juhi

Politsei annab teada, et kolmapäeva vältel on politseioperatsioonide, pisteliste kontrollide ning inimeste laekunud vihjete abil politsei liiklusest kõrvaldanud üle poolesaja alkoholi pruukinud autojuhi.

Möödunud ööpäeval tabati Eesti teedel ja tänavatel 27 alkoholi tarvitanud autojuhti, mis on jaanilaupäeva kohta tavapärasest väiksem arv. Täna päeval kasvasid aga märgatavalt nii inimestelt laekunud vihjed joobekahtlusega juhtide kohta. Samuti kasvas patrullide poolt tabatud joobes juhtide arv.

PPA operatiivjuht Tago Trei sõnas, et hommikul kella kuuest tänase õhtuni on politsei saanud inimestelt üle Eesti ligi 40 vihjet joobekahtlusega autojuhtide kohta. „Näha on, et liiklusturvalisus on kõige paremas mõttes inimeste jaoks oluline teema, sest igaüks tahab, et ei tema ega teised liikluses ühegi ohtliku juhi pärast kannatama peaks,“ märkis ta.

Trei lisas, et politseioperatsioonide, patrullimise käigus tehtud pisteliste kontrollide ja inimestelt laekunud vihjete kontrollimise tulemusel on politsei seni päeva vältel tabanud üle poolesaja alkoholi tarvitanud autojuhi. Neist Ida-Eestis 17, Lääne-Eestis 11, Lõuna-Eestis 18 ning Põhja-Eestis 11 alkoholi tarvitanud juhti.

„Jaanilaupäev möödus küll võrdlemisi rahulikult, kuid elu peab minema edasi ka pärast jaanipäeva, mistõttu loodame jätkuvalt inimeste endi vastutustundlikule käitumisele. Politsei on suurendatud jõududega vähemasti nädala lõpuni väljas, et jaanipühade ajal liiklust rahustada ja ohtlikke juhte liiklemast takistada. Kui keegi märkab sõitmas mõnd ohtlikke manöövreid tegevat autojuhti, andke sest kindlasti hädaabinumbril 112 teada;“ kutsus operatiivjuht koostööle.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee