Eesti uudised

Ööpäevaga lisandus üks positiivne koroonatesti tulemus 

Ohtuleht.ee, 24. juuni 2020, 10:36
Ööpäevaga lisandus üks positiivne koroonatesti tulemus.Foto: Robin Roots
Terviseamet annab teada, et ööpäevaga lisandus üks positiivne koroonatesti tulemus. Rahvastikuregistri andmete alusel laekus positiivne testi tulemus Tallinnasse.

 Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 268 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus üks positiivne testi tulemus.

 Rahvastikuregistri andmete alusel laekus positiivne testi tulemus Harjumaale (Tallinnasse).

 24. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 6 inimest, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

 Tänaseks on haiglates COVID-19 haigusjuhtum lõpetatud 385 COVID-19 haigusjuhtumit 372 inimesega.

 Tänase seisuga on tervenenud 1 783 inimest. Neist 1 364 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,5%), 419 inimese puhul (23,5%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

 Eestis on kokku tehtud enam kui 103 tuhat esmast testi, nendest 1 983 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

 Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

 COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee