Krimi

Laagna teel traagilise liiklusõnnetuse põhjustanud noormehe isa: „Olen kurb ja mures. Inimesed surid.“

Vabaduses ohtlik: Laagna teel inimesed surnuks sõitnud juht võeti vahi alla (12)

Ohtuleht.ee, Delfi, ERR, 23. juuni 2020 13:57
Foto: Kenno Soo
Ringkonnaprokurör Diana Helila selgitas, et prokuratuur taotles 20aastase mehe vahistamist, kuna vabaduses viibides võib noormees kujutada endast ohtu kaaskodanikele.

„Tänaseks kogutud info avarii põhjuste ning BMW roolis olnud noormehe varasema käitumise kohta annab prokuratuuri hinnangul võimaluse järeldada ainult seda, et kahtlustataval puudub igasugune lugupidamine ühiskonnas kehtivate reeglite suhtes. Ainult noormeest vahi alla võttes saab tagada selle, et ta ei osale enam liikluses,“ selgitas prokurör Helila.

Samal teemal

Vene kodakondsusega, kuid Eestis sündinud ja valdava osa elust Eestis veetnud mees vastas kohtuniku küsimusele, kas tema põhjustas ränga õnnetuse, et „panin toime, muidugi tunnistan,“ vahendas ERRi uudisteportaal

Juhi sõnul tunneb ta kõigile kannatanutele ja nende lähedastele kaasa. „See kõik lihtsalt juhtus, ma ei teinud seda meelega,“ ütles noormees. 

Kui teemaks tõusis asjaolu, et tema juhitud BMW sõitis 200 kilomeetrit tunnis, märkis noormees, et ta ei vaadanud spidomeetrit, vaid ees sõitnud autosid, samas kinnitas ta, et 200 kilomeetrit tunnis tema BMW kiirus siiski olla ei saanud. 

Mehe kaitsja rõhutas aga, et õnnetuse puhul tuleb hinnata kõigi osapoolte käitumist, viidates asjaolule, et avariis osales kokku neli sõidukit. 

Laupäeva õhtul Laagna teel kahe inimese surmaga lõppenud avarii põhjustanud noormehe isa ütles, et on juhtunust löödud. 

Venekeelse Delfiga rääkinud mees kinnitas, et just tema poeg istus 999 ISA numbrimärgiga auto roolis. "Ma ei tea, mis seal juhtus. Aga jah, see on minu poeg," ütles ta ajakirjanikule. 

Noormehe isa sõnas, et ennatlike järeldusi ei tasu teha. "Elame suveräänses riigis, las kohus otsustab," ütles mees, lisades hiljem: "Kes tõestas, et ta on süüdi?". 

Mees tunnistas, et on juhtunu pärast endast väljas: "Olen kurb ja mures. Inimesed surid." 

Laagna teel surmaavarii põhjustanud juht sõitis 200 km/h

Laupäeva õhtul toimus Tallinnas Laagna teel enne Mustakivi silda raske liiklusõnnetus, milles hukkus kaks inimest. Õnnetuse põhjustanud 20aastane juht oli kaine, kuid kihutas 200 km/h.

"Haiglas tehtud analüüsid narko- ega alkoholijoovet ei tuvastanud. Juhtunu osas alustasime kriminaalmenetlust ja praeguseks kogutud andmetel oli õnnetuse hetkel BMW kiirus 200 km/h," teatas ringkonnaprokurör Diana Helila.

Pühapäeval oli 20aastane juht meedikute jälgimise all, esmaspäeval kuulasid politseinikud ta üle.

Praegustel andmetel on haiglas raskes seisus 32aastane naine, kes õnnetuse hetkel bussiootepaviljonis seisis. Haiglas viibivad ka Volvos sõitnud reisijad, kõrvalistmel sõitnud 57aastane naine on üliraskes seisus.

20aastane mees sõitis laupäeval sõiduautoga BMW tagant otsa ees liikunud sõiduautole Volvo. Kokkupõrke tagajärjel paiskus Volvo vasakule haljasalale ja BMW paremale vastu esimeses sõidureas sõitnud Fordi ning seejärel läbi bussiootepaviljoni. Ford omakorda paiskus vastu ees liikunud Toyotat. Autodes oli kokku kaheksa inimest, nendest viga sai viis.

Sündmuskohal suri 61aastane naine, kes oli seisnud bussipaviljonis. Fordi juht suri saadud vigastustesse pühapäeval haiglas. 

Samal teemal

22.05.2020
Laagna teel surmaavarii põhjustanud juht sõitis 200 kilomeetrit tunnis
21.05.2020
FOTOD | Laagna tee liiklusõnnetuse hukkunute arv suurenes: haiglas suri üks vigastatud autojuhtidest
21.05.2020
Laagna tee koletu avarii võtab elu ka õnnetusse sattunud lemmikloomalt