Eesti uudised

Estonia nõukogu liige Aivar Mäe skandaalist: ajaleheartikli alusel me ei hakka süüdi mõistma (1)

Marvel Riik, 22. juuni 2020 10:45
Foto: Kollaaž (Sven Arbet / Ekspress Meedia, Stanislav Moshkov)
„Tunnistan ausalt, et need on väga rängad süüdistused,“ ütles rahvusooperi Estonia nõukogu liige Helle-Moonika Helme Eesti Ekspressi artikli peale, mis kõneleb sellest, et teatri juht Aivar Mäe on aastaid naiskolleege alandanud, teinud neile seksuaalseid kommentaare ja käperdanud.

Helme sõnul lugu Aivar Mäest talle kui nõukogu liikmele üllatusena. „Tunnistan ausalt, need, mida mul on õnnestunud lugeda, on väga rängad süüdistused,“ ütles EKRE fraktsiooni aseesimees.

Samal teemal

Kas ja mida plaanib teha nõukogu, mis võib Mäe teatri peadirektori ametikohalt tagasi kutsuda, ei osanud Helme öelda. Nõukogu järgmine korraline istung peaks toimuma augusti lõpus. Kas ja millal võiks toimuda erakorraline istung seoses süüdistustega Mäe suunal, seda pole Helme teada arutatud. „Ma ei oska öelda, kes peaks selle [erakorralise istungi] kokku kutsuma, sest alati kutsub ju Aivar Mäe nõukogu kokku. Minule tulevad kutsed rahvusooperist,“ rääkis Helme.

Pärast intervjuud helistas Helme ajakirjanikule aga tagasi ning andis teada, et kultuuriministeeriumis astutakse juba samme, et asjaolusid täpsemalt välja selgitada. Selle tarbeks on ministeeriumist tehtud ettepanek erakorraliseks istungiks.

Rahvusooperi Estonia nõukogu liikme sõnul peaksid asjad toimuma oma loomulikku rada pidi. Asja uurib teatri nõukogu ning, kui kõne alla tulevad muudatused personaalias, siis ka riigikogu kultuurikomisjon.

„Ajaleheartikli alusel me ei hakka kedagi süüdi mõistma, kuulame ära ja vaatame edasi,“ selgitas Helme, kes viitas vestluses mitmel puhul Marti Kuusiku kohtlemisele. „Küsimus jälle, kas meil on õigusriik või ei ole. President sekkus ja hakkas oma tsirkust tegema ajaleheartikli ümber, mis rääkis Marti Kuusikust. Ajalehe artikli peale hakkas lõpuks asja uurima ka prokuratuur, kuigi seal ei olnud ühtegi kannatajat, ei ole siiamaani, kuigi otsitakse tikutulega maa alt ja maa pealt.“

Kultuurministeeriumi kommunikatsioonijuht Meelis Kompus ütles Õhtulehele, et nõukogu soovitakse kokku saada võimalikult kiiresti. „Nõukogu liikmed peavad ise ütlema, millal nad on saadaval. Praegusel hetkel isegi ei oodata ära, et kõik oleksid füüsiliselt ühe laua taga, vaid see võib olla ka videokohtumine“ rääkis Kompus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee