Krimi

12 AASTAT ON LIIGA PALJU? Kohus seadis roolijoodikute järjest karmimad karistused küsimärgi alla (5)

Arno Põder, 22. juuni 2020 11:00
Saaremaal kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinart sai Eestis esimese liiklusrikkujana mõrvasüüdistuse. Foto: Teet Malsroos
Kui Eestit vapustab jälle mõni ränk liiklusõnnetus, siis ruttavad poliitikud kohe karistusi karmistama. Viimati otsustas riigikogu tõsta joobnult raske õnnetuse põhjustanud juhtide maksimumkaristuse viielt vangla-aastalt 12 peale. Narvas inimese surnuks sõitnud roolijoodiku saatust vaaginud kolm ringkonnakohtunikku leidsid aga mai alguses, et nii range karistus on põhiseadusega vastuolus ja tegelikult liiklust ohutumaks ei muuda. Riigikohus asus juhtumit arutama eelmisel nädalal.    

Kõigil liiklushuligaanidel pole siiski põhjust rõõmustamiseks. Samas otsuses soovitas ringkonnakohus võtta raskelt vigastatud ohvri abita jätnud ja õnnetuskohalt pagenud juhid edaspidi vastutusele hoopis tapmise või mõrva eest, mille puhul karistused on veel soolasemad. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.05.2020
Jaanipäevaks registreerus rekordarv kaineid autojuhte
02.05.2020
FOTOD KOHTUST | Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud roolijoodiku kohtuasjas peeti eelistung
13.00.2020
Kiirabiarst Saaremaa surmakutsari 3,7promillisest joobest: normaalne inimene oleks liikumisvõimetu. Aga tema istus rooli!
12.00.2020
FOTOD | Saaremaa liiklusmõrvar oli pidev liiklushuligaan

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee