Seisukoht

Seisukoht | Tsirkus kaamera ees (2)

Marvel Riik, reporter, 21. juuni 2020, 21:38
Foto: Robin Roots
Naeratav peadirektor ja hapu näoga minister. Selline oli seis pärast võitlust, kus kaotaja ei tundnud end kaotajana ja võitja võitjana, kuigi stsenaarium oli juba pikalt laagerdunud. Miks see nii oli, sellest ei rääkinud täpselt kumbki. Vaid ümmargused vastused, mis ununevad aja jooksul, sest pole ju midagi iseäralikku, mida mäletada. Tegelikult on asi veelgi hullem, üldine foon oli, et erinevad probleemid kuhjusid üheks suureks – siin ei ole võimalik millelegi täpselt näpuga näidata.

Kommunikatsioon, maskid, termokaamerad, kiirtestid, meeleolud poliitikute seas – märksõnad, mis osapoolte juttudest välja koorusid, moodustavad mündi ühe poole. Esitatut tuleb võtta suitsugranaadina, sest tegelikud konfliktid ja koledused jäävad suletud uste taha.

Milleks siis see farss? Eks ikka selleks, et elu läheb edasi, tööellu tulevad uued ülesanded, uued väljakutsed – üles ikka ronitakse, alla kukutakse. Seega tuleb asjad avalikkuse ja kaamera ees viisakalt lahendada, nii saavad mõlemad oma teed jätkata ilma, et peaks muretsema läbitud sopase tee pärast. Must tee ei ole määrinud, vähemalt ei ole veel nii palju pritsmeid, et ei saaks jätkata teekonda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee