Eesti uudised

Õnnelik õnnetus: Pühajärvest päästeti seitsmeaastane poiss 

Toimetas Katrin Rohtla, 21. juuni 2020 15:03
Pühajärv.Foto: Aldo Luud
Pühapäeval tõi G4S rannavalvur Pühajärve rannas veest välja seitsmeaastase poisi, kes sattus mitme meetri sügavuses vees uppumisohtu, kui ujumisrõngaga mängides rõnga seest välja libises.

21. juunil kell 12.15 märkas G4S rannavalvur Pühajärves poissi, kes oli ujumisrõngaga vees üle poidepiiri ujunud, kus vesi on vähemalt viis meetrit sügav, teavitab G¤S. Vetelpäästja sõitis paadiga poisi juurde ja palus tal mitte üle poidepiiri ujuda.

Kui laps tagasi ranna poole ujus, siis käis ta ühel hetkel ujumisrõngaga ümber, libises rõnga seest välja vee alla ja hakkas siis paaniliselt oma veemänguasjast kinni haarama. Juures olnud rannavalvur märkas, et poiss ei oska ujuda, aitas ta oma paati ja tõi kaldale.

Poisi vanemad olid küll rannas, kuid lapse tegevuses nad ohtu märgata ei osanud. Vetelpäästja andis neile lapse üle ja selgitas, mis oli poisiga vees juhtunud.

Selliste õnnetuste ennetamiseks soovitavad vetelpäästjad lapsevanemal olla laste juures viisil, et vees mängiv laps jääks alati täiskasvanu ja kalda vahele. Samuti ei tohiks last lubada sügavasse vette kui ta ujuda ei oska.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee