Krimi

Politsei palub kõigil, kes nägid Laagna teel juhtunud liiklusõnnetust pealt, anda sellest teada 112 või kirjutada aadressil pohja.lmt@politsei.ee

Täiendatud 15.51!

FOTOD | Laagna tee liiklusõnnetuse hukkunute arv suurenes: haiglas suri üks vigastatud autojuhtidest 

Ohtuleht.ee, 21. juuni 2020 15:20
Laagna teel juhtus raske liiklusõnnetus.Foto: Kenno Soo
Laupäeva õhtul toimus Tallinnas Laagna teel enne Mustakivi silda raske liiklusõnnetus, mille käigus sõideti maha ka bussipeatus. Surma sai bussipeatuses seisnud keskealine naisterahvas. Pühapäeval suri ka üks haiglasse viidud autojuhtidest. Praeguseks kogutud tõendid viitavad, et õnnetusele eelnes BMW kihutamine.

Autodes oli kokku kaheksa inimest, nendest viga sai viis, selgitab politsei. 20aastane BMW juht oli autos üksinda ja toimetati haiglasse kontrolli. Fordis oli kokku kaks inimest, autot juhtinud 39aastane mees ja 34aastane naine, kes mõlemad said viga ja viidi haiglasse. Pühapäeva pärastlõunal suri Fordi juht saadud vigastustesse.

Volvos oli samuti kaks inimest, autot juhtinud 54aastane mees ja kaasreisija 57aastane naine, kes toimetati haiglasse. Volvos olnud naine on raskes seisundis.

Koos õnnetuses hukkunud 61aastase naisega bussiootepaviljonis olnud 32aastane naine sai samuti viga ja on haiglas. Toyotas olnud kolm inimest õnnetuses viga ei saanud.

Praeguseks on teada, et 20aastane mees sõitis sõiduautoga BMW tagant otsa ees liikunud sõiduautole Volvo. Kokkupõrke tagajärjel paiskus Volvo vasakule haljasalale ja BMW paremale vastu esimeses sõidureas sõitnud Fordi ning seejärel läbi bussiootepaviljoni. Ford omakorda paiskus vastu ees liikunud Toyotat.

Volvos olnud inimestega oli kaasas ka koer, kes õnnetuspaigast ära jooksis, kuid varjupaiga töötajatel õnnestus ta kätte saada. Õnnetuseks sai avariis väga rängalt viga koera selgroog.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Raavo Järva ütles, et õnnetuse üksikasjad selgitatakse uurimise käigus, kuid kogutud tõendid viitavad sellele, et õnnetusele eelnes BMW kihutamine.

„Politseile tuli mitmeid vihjeid, et õnnetusse sattunud BMW-d nähti juba eelnevalt Tallinna linna vahel kihutamas,“ sõnas Järva.

Järva rääkis, et möödunud ööpäeva traagilised liiklusõnnetused on meilt võtnud mitu inimelu ja toonud hulgaliselt vigastatuid.

„Mitmes Eestis eile juhtunud õnnetuses mängis olulist rolli nii liigne sõidukiirus kui ka alkoholi tarvitanuna rooli istumine. Arusaadavalt panevad saabunud suvised ilmad inimesi üle Eesti rohkem liikuma ning seda kindlasti ka eesootaval jaaniajal. Politsei soov on, et kõik teele asunud inimesed ka turvaliselt kohale jõuaksid. Kui plaanis on peod ja istumised, tuleb igal juhul seltskonnas kokku leppida, kes on kaine autojuht,“ rääkis Järva.

Samuti rõhutas operatiivjuht, et liigeldes tuleb alati pigem natuke rohkem aega varuda, sest kiirustamine võib kaasa tuua traagiliste tagajärgedega õnnetuse.

„Kiirustamisel, mis suurendab hooletust ja tähelepanematust, ning mis veel hullem – hullumeelsel ja vastutustundetul kihutamisel – võivad olla tagajärjed, mida lihtsalt ei ole võimalik tagasi pöörata,“ lausus Järva.

Järva lisas, et autojuhtidel tuleb keskenduda vaid liiklusele ja ohutult ühest kohast teise jõudmisele.

„Iga piirkiirusest kiiremini sõidetud kilomeeter on tegelikult oht nii autojuhile endale kui ka teistele liiklejatele. Politseinikud on juba praegu ja ka pühade ajal väljas täiendatud jõududega, et rahustada liiklust ja kontrollida autojuhtide kainust. Viimase ööpäeva sündmusi arvesse võttes planeerime pühade perioodil liiklusturvalisuse tagamiseks veelgi rohkem patrulle,“ ütles Järva.

Uurimistoimingud käivad ja BMW juht annab ütlused esimesel võimalusel. Seejärel otsustab prokuratuur tema vahistamise taotlemise.

Teada on, et BMW-d juhtinud mehel ei ole juhtimisõigust. Samuti on teada, et selle sama BMW-ga on varem korduvalt pandud toime liiklussüütegusid, kuid neid ei ole toime pannud täna õnnetuses osalenud autojuht. BMW-ga sõitnud juhti on liiklussüüteo eest viimati karistatud kolm aastat tagasi. 

Politsei palub kõigil, kes nägid Laagna teel juhtunud liiklusõnnetust pealt, anda sellest teada 112 või kirjutada aadressil pohja.lmt@politsei.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee