Sisuturundus

Mida teha, kui kuuled naabrit telekat vaatamas, norskamas või tema samme? 

Ehomer.ee, 1. juuli 2020 16:54
Ma kuulen, kuidas naaber telekat vaatab ja sellele kaasa elab. Kuulen tema toast muusikat või norskamist. Tänavalt kostuv heli häirib. On kuulda, kuidas ülemisel korrusel kõnnitakse.

Just sellised on paljude inimeste igapäevased mured, kes pöörduvad ehituspoe Homer poole. Õnneks on Homeril lahendus – heliisolatsiooni plaadid, Mute süsteem ja helikindel kivivill.

Heliisolatsiooni plaadid on üldjuhul tugevad plaadid või kombinatsioon erinevatest tugevatest ja poorilistest materjalidest. Paigaldatuna lakke, seina või põrandale aitavad need isoleeritavas ruumis müra vähendada. Erinevate heliisolatsiooniplaatide akustilisi omadusi defineeritakse heliisolatsiooni indeks Rw abil – mida kõrgem on väärtus, seda parem on materjali või lahenduse heliisolatsioon.

Viimasel ajal on kujunenud väga populaarseks lahenduseks Mute süsteem – see on karkassivaba õhuke süsteem, mis on spetsiaalselt loodud heli isoleerimiseks seintes ja lagedes. Selle peamisteks eelisteks on kogu lahenduse heliisolatsiooni kõrge indeks tänu spetsiaalsele kinnitusele (DClox), õhuke paksus (23 kuni 63 mm), kiire ja lihtne paigaldus ning tõik, et alla 1% plaadi pindalast on kontaktis seinaga.

Mute süsteemi peamine eesmärk on olemasolevate seinte (tellistest, plokkidest, kuivade seinakonstruktsioonide, soojuspaneelide, puitkonstruktsioonide) või lagede (betoonist, metallist, puust või kombineeritud konstruktsioonidest) heliisolatsiooniomaduste suurendamine. Niisiis sobib see kasutuseks elutubadesse, magamistubadesse, tööruumidesse, helistuudiotesse ja tööstusruumidesse.

Mute süsteem 33 sobib lihtsamateks standardjuhtudeks eluruumides ja avalikes kohtades. See vähendab edukalt heli (kõne, televiisori ja koerte) müra. Mute süsteem 63 rakendatakse aga siis, kui müra on häirivam: naabrid lärmavad, neil mängib pidevalt valju muusika või töötab kodumasin.

Heli isoleerimisel saavutatakse parimad tulemused, kui Mute süsteemi rakendatakse koos kõigi tootesarja lisatoodetega. Mõningatel juhtudel võib välja jätta DCVisco membraani, kui tegu on madalasageduslikku heli tekitava tööstusliku seadme müra isoleerimisega.

Aga kui ma kuulen ülemisi naabreid?

Et ülemiste naabrite samme on liiga hästi kuulda, kipub olema just veneaegsete paneelmajade probleem. Sellisel puhul oleks vaja tõenäoliselt konstruktsiooni ülevalt isoleerida. Kui siiski ülevalt põranda isoleerimine ei ole võimalik, saab tulemust paremaks lae isoleerimisel ja vahelae tegemisel. Suure tõenäosusega ei anna see siiski täielikku sammumüra isoleerivat tulemust. Ka mute süsteem ei suuda sammumüra altpoolt isoleerida ja seda müra tekkimise iseärasuste tõttu.

Tänapäevastel kvaliteetsetel kortermajadel on juba põrandad isoleeritud helikindla kivivillaga betoonikihtide vahel ning probleem ei ole nii sage.

Ka paigaldamise pärast ei pea tavakasutaja muretsema, sest selleks on olemas õpetlikud videod. Kes on tööriistu varemgi käes hoidnud, peaks saama hakkama. Väga mugavalt saab paigalduse tellida ka Homeri ehituspoest.

Üldiselt võib öelda, et kõrgemate heliisolatsiooni omadustega kinnisvara on ostja jaoks kõrgemas hinnas (kuigi kasutatavad ruutmeetrid vähenevad veidi). Kui aga valida vaiksema korteri pinna ja mürarikka keskkonna vahel, siis kindlasti on väärtuslikum pigem veidi väiksem, kuid vaikne keskkond.

Vaata veel lisainfot SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee